Naujienų srautas

Verslas2018.07.19 22:50

Siūloma PVM lengvata malkoms ir biokurui

Nors ir vasara, tačiau malkos ir biokuras brangsta. Nuo 2018 metų pradžios malkinės medienos kainos pakilo ketvirtadaliu. Pasak medienos gamintojų ir prekiautojų, kainos didėja dėl paklausos. Dvi Seimo frakcijos siūlo taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą malkoms ir biokurui.

Jos teigia, kad toks kuras atpigtų ir būtų lengviau kovoti su šešėline ekonomika. Finansų ministerija nelinkusi iš karto atmesti siūlymo, esą reikia skaičiuoti, ar tai leistų biudžeto galimybės.

Pasak Vilniaus rajone ruošiančios malkas ir biokurą įmonės „Danesa ir partneriai“ darbų vadovas Tadas Moroz sako, kad malkinė mediena daugiausia perkama iš privačių miškų savininkų. Per metus ji pabrango daugiau nei ketvirtadaliu.

Jis sako, kad todėl pakilo ir paruoštų malkų kaina. Pavyzdžiui, populiariausių beržinių malkų kubinį metrą bendrovė parduoda už 80–90 eurų, pušinių – beveik perpus pigiau, o už ąžuolinių kubą prašoma ne mažiau kaip 100 to eurų.

Dvi Seimo frakcijos – socialdemokratų ir „tvarkiečių“ – siūlo 9 procentų PVM lengvatą taikyti malkomis bei kitam biokurui. Esą taip kuras atpigtų ir būtų lengviau kovoti su šešėline ekonomika.

Prieš šildymo sezoną paprastai malkos dar pabrangsta. Seimas kartą jau yra atmetęs siūlymą dėl PVM lengvatos biokurui. Dabar PVM lengvata taikoma tik centralizuotai tiekiamai  šilumai, kuri šildo daugiausia daugiabučius.

Plačiau apie tai – Salomėjos Pranaitienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi