Naujienų srautas

Verslas2018.05.21 15:55

Grandiozinė istorinių Pacų rūmų rekonstrukcija baigta: duris atvers prabangus viešbutis

LRT.lt 2018.05.21 15:55

Vilniaus senamiestyje, Didžiojoje gatvėje, baigėsi 2 metus trukusi istorinių Pacų rūmų restauracija ir penkių žvaigždučių viešbučio statybos. Projektą įgyvendino generalinis rangovas „Conresta“, vystytojas – NT įmonių grupės UAB „Blendas“. Investicijos į viešbutį – apie 20 mln. eurų, rašoma pranešime spaudai. 

Viešbutis priklauso tarptautiniam tinklui „Design Hotels“, iš viso čia įrengta 104 kambarių, iš kurių 10 apartamentai. Čia taip pat veiks ir braserija „14 Horses“, baras „Sofija“, „Pacai SPA“, sporto erdvė, keturios susitikimų salės.

Viešbutis išsiskiria unikalia architektūrine koncepcija, istorinę autentiką derinančia su modernia prabanga. Pacų rūmai įtraukti į kultūros paveldą, todėl juos restauruojant buvo išlaikyta net 298 kvadratinių metrų unikalios XVI–XX a. sieninės tapybos, vietomis paliktas senojo Vilniaus grindinys, mūro sienos, konservuotas rūmų fasadas.

„Profesionaliai restauruotas sienų dekoras liudija apie Pacų rūmų buvusią prabangą. Galima sakyti, kad tai vieni turtingiausių rūmų Vilniuje su išlikusiu autentišku interjero tapybiniu dekoru“, – teigia restauravimo projekto vadovė Audronė Kaušinienė.

Pranešimo spaudai autorių nuotr.

Pasak statybos bendrovės „Conresta“ direktoriaus Luko Laukaičio, šis projektas buvo sudėtingiausias visoje įmonės istorijoje. „Tokio išlikusios sienų tapybos masto neturi nė vienas kitas viešbutis Lietuvoje, vienu metu čia atlikome ir rekonstrukcijos, ir naujos statybos darbus, rūmuose nuolat dirbo archeologai, restauratoriai. Kad viešbučio idėja virstų kūnu, subūrėme didžiausią projekto komandą, kokią esame turėję, darbai vyko pamainomis. Nepaisant visų iššūkių, esame patenkinti rezultatu ir nė neabejojame, kad toks įspūdingas viešbutis į Vilnių pritrauks daug estetikos ir istorijos mylėtojų“, – džiaugiasi jis.

Dar nebaigtas statyti viešbutis sulaukė daug susidomėjimo, žmonės smalsauja, ar turės galimybę žvilgtelti į istoriją menančią pastato architektūrą bei interjerą. „Viešbučio kieme veiks restorano ir baro terasos, kuriose leisti laiką galės visi miesto gyventojai ir viešbučio svečiai. Daugybė istorinių freskų yra atidengta viešose erdvėse ir kambariuose: čia matyti polichrominių tyrimų metu rasta XIX a. Atėnės skulptūra, istorinės kolonos, skliautai, tad apsistojantys viešbutyje tikrai išvys restauratorių darbo rezultatus“, – tikina viešbučio „Pacai“ direktorius Kęstutis Kazlauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi