Verslas

2018.04.19 22:38

„Turkish Cargo“ Rygą iškeitė į Vilnių

Krovinių pervežimo bendrovė „Turkish Cargo“ Latviją iškeitė į Lietuvą – nuo šiol jos lėktuvai leisis ne Rygos, bet Vilniaus oro uoste. Skaičiuojama, kad dėl to iš šalies skraidinamų krovinių kiekis išaugs dvigubai.

Įveikęs daugiau nei 2 tūkst. kilometrų, šis „Turkish Cargo“ antrinės „Turkish airlines“ įmonės krovinis lėktuvas pirmą kartą nusileido Vilniaus oro uoste. Prieš tai beveik metus šios bendrovės orlaiviai skrisdavo į Rygą.

„Nuo pat pradžių planavome skrydžius į Vilnių, tačiau dėl kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos planus teko koreguoti. Mūsų lėktuvo skrydžiai laikinai galėjo būti nukreipti į Kauną, tačiau ten esantis oro uostas netiko, todėl laikinai krovininio lėktuvo skrydžius nukreipėme į Rygą“, – sakė „Turkish Cargo“ krovinių vadovas Suomijai ir Baltijos šalims Efe Ozleras.

Iš Stambulo per Prahą į Vilnių orlaivis skraidys du kartus per savaitę. Tačiau kroviniai nebus gabenami tik į vieną pusę. Iš Vilniaus juos taip pat planuojama skraidinti tiek į Prahą, tiek į Stambulą. Per vieną skrydį daugiausia į šį lėktuvą bus galima pakrauti beveik 70 tonų. Skaičiuojama, kad dėl naujojo žaidėjo rinkoje, iš Lietuvos skraidinamų krovinių kiekis turėtų išaugti dvigubai.

„Derybos su „Turkish Cargo“ užėmė beveik metus, mes turėjome laiko jiems įrodyti, kad mūsų infrastruktūra tinkama ir galėsim aptarnauti tokio kalibro žaidėją, nes kaip žinia, šitos kompanijos kelia itin aukštus reikalavimus, mes įrodėm, kad tą galėsim padaryt. Oro uosto infrastruktūroj jokių pakeitimų nereikėjo daryt, reikėjo šiek tiek derybų tik su aptarnaujančiomis kompanijomis, kad galėtų aptarnauti tokio tipo orlaivį“, – pasakojo Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Marius Gelžinis.

„Tokių lėktuvų į Vilnių neskrisdavo ar neskrisdavo tiek daug. Tik kelios kompanijos Lietuvoje turi tokį servisą, tad dar vienas žaidėjas Lietuvai sukurs nemažai naujų galimybių, galėsime greičiau pasiekti savo klientus, greičiau nugabenti krovinius, greičiau gauti krovinius“, – kalbėjo Lietuvos logistikos asociacijos prezidentas Antanas Šimelis.

Vilnius tapo 85 šios įmonės krovininiu orlaiviu aptarnaujama kryptimi.