Naujienų srautas

Verslas2018.03.20 21:39

Prekybos tinklai sprendžia: dirbti ar nedirbti per šventes?

Profsąjungos siekia, kad visi prekybos tinklai nedirbtų per didžiąsias ir dvi valstybines šventes, taip leidžiant parduotuvių darbuotojams pailsėti, pabūti su šeima. Prekybos tinklai „Norfa“ ir „Lidl“ jau nedirba tris dienas. Jų atstovų teigimu, tiek dienų gali būti „neprekybinės“, nors atsiliepia pajamoms. „Maxima“, „Iki“ ir „Rimi“ darbą per šventes trumpina, bet dėl visai laisvų dienų sako norintys diskutuoti su darbuotojais, nes daugelis jų esą patys nori dirbti ir užsidirbti.

Profsąjungos siekia, kad prekybos tinklai iš pradžių nedirbtų bent keturias dienas – per Velykas, Kalėdas, Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Per laisvadienius pardavėjai ir kiti parduotuvių darbuotojai galėtų švęsti, ilsėtis.

„Tas klausimas buvo jau pradėtas prieš 10 metų gvildenti, jis tai iškyla, tai nuslūgsta, man atrodo, dabar didžiausias postūmis buvo Lenkijos pavyzdys, kur buvo uždrausta įstatymu dirbti prekybos tinklams sekmadieniais“, – sako Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas. 

Du didieji prekybos tinklai – „Lidl“ ir „Norfa“ – per Velykas, Kalėdas ir Sausio 1-ąją jau nedirba, o dienomis prieš – dirba trumpiau. Tinklų atstovų teigimu, taip nuspręsta po darbuotojų apklausos.

Kiti trys didieji prekybininkai – „Iki“, „Rimi“ ir „Maxima“ – per ir prieš didžiąsias šventes dirba trumpiau. „Maximos“ vadovės teigimu, tinklas pirmiausia paiso pirkėjų norų.

Išsamiau – Augustino Stankevičiaus, Irmos Janauskaitės ir Urtės Korsakovaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi