Verslas

2018.03.15 21:49

Lietuvoje kuriamas verslo angelų tinklas „LitBAN“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.15 21:49

Įsteigus verslo angelų tinklą „LitBAN“, tikimasi, kad koordinuota jo narių veikla paskatins jaunimo verslumą, startuolių ir inovacijų plėtrą. Tokie verslo angelų tinklai jau veikia Estijoje ir Latvijoje. 

Prieš pustrečių metų įkurta startuolių įmonė „PulseTip“ daugiausia gamybos įmonėse diegia darbuotojų apklausų sistemą, skirtą gerinti komunikaciją įmonės viduje. Tokiais apklausų terminalais jau naudojasi ir viešojo maitinimo įmonės, norinčios sužinoti klientų nuomonę apie valgiaraštį. Jie įrengti ir Vilniaus savivaldybėje, planuojama diegti prekybos centruose. Užsakymų turima iš Italijos, deramasi su Prancūzijos, Lenkijos, Nyderlandų ir Suomijos įmonėmis. 

„PulseTip“ vadovė Asta Čepulytė sako, kad įmonės kūrimą rėmė vadinamieji verslo angelai. Produktų pirkėjų radimas gali užtrukti pusę metų ar ilgiau. Įmonei ėmė stigti lėšų. Jų nepavykus rasti Lietuvoje, buvo kreiptasi į Latvijos tinklą „LatBAN“.        

„Mes dabar tampame vieni iš pirmųjų Latvijoje "LatBAN" Latvijos angelų fondo vieni iš pirmųjų startuolių, kurie pasinaudojo šia galimybe. Tačiau mes turime dalį verslo perkelti į Latviją, turime steigti įmonę Latvijoje. Būtent dėl šios priežasties mūsų vienas iš bendraįkūrėjų ir ėmėsi iniciatyvos kurti panašią asociaciją Lietuvoje – „LitBAN“, – sako A. Čepulytė.

Viena iš „LitBan“ tinklo narių tapo investicijas ir verslo garantijas teikianti valstybės įmonė INVEGA.

Plačiau – Algirdo Igoriaus, Augusto Stankevičiaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.