Naujienų srautas

Verslas2018.02.27 22:40

Susisiekimo ministras R. Masiulis: Malkų įlanka taps Klaipėdos uosto dalimi

Pietinėje Klaipėdos uosto dalyje esančioje Malkų įlankoje prasideda infrastruktūros plėtros darbai. Įlankos sutvarkymas atvers didesnes galimybes čia veikiančioms įmonėms bei pagerins ekologinę situaciją visoje uosto akvatorijoje.  

Su laišku ateities kartoms įkasta kapsulė simbolizuoja Malkų įlankos infrastruktūros plėtros pradžią. Iki šiol įlanka, kurioje XVII–XVIII a. buvo laikomi rąstai, nebuvo tvarkyta. Netrukus čia bus baigta įrengti kranto saugos sienutė, tada prasidės įlankos gilinimo iki 14,5 m darbai. Tai leis į šią pietinėje uosto dalyje esančią įlanką įplaukti „Panamax“ tipo laivams ir  atvers naujų galimybių čia veikiančioms įmonėms, tokioms kaip Klaipėdos konteinerių terminalas, laivų statybos kompanijos, kuriose dirba per 2 tūkst. žmonių.

„Malkų įlankos ekonominis potencialas iki šiol nebuvo pilnai išnaudojamas, todėl uosto direkcija nusprendė vykdyti šį projektą, išgilinti malkų įlanką, sutvarkyti ją techniškai, kad Malkų įlanka taptų neatskiriama Klaipėdos uosto dalimi ir generuotų tik didesnį pelną uostui, tiek ir visai valstybei“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis,

„Viską sutvarkius, mes matom potencialą iš šiandieną kraunamų maždaug 5-6 mln. tonų krovinių pasiekti maždaug 15 mln. tonų krovą. Ką tai reiškia valstybei, tai skaičiavimai rodo, jog 1 tona duoda apie 18 eurų į valstybės ir savivaldybės biudžetą. Tai paskaičiuot yra nesunku, ką reiškia gauti dar papildomai 10 mln. tonų krovinių“, – kalbėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos gen. direktorius Arvydas Vaitkus.

Sutvarkius Malkų įlankos infrastruktūrą atsiras naujų teritorijų, kurios taip pat galėtų būti panaudotos krovai. Tačiau svarbiausia, pasak uosto direkcijos vadovo, pagerės Kuršių marių ekologija.

„Per šį laikotarpį bus iškasta maždaug apie 300 tūkst. kub. m. atliekų, kurios yra susikaupusios dar nuo tarybinių laikų ir tai labai ženkliai pagerins Kuršių marių akvatorijos ekologiją“, – pasakojo A. Vaitkus.

Sutvarkyti Malkų įlanką planuojama per 3 metus, projekto vertė – beveik 68 mln. eurų.

Šiemet taip pat numatoma pradėti rekonstruoti Klaipėdos uosto molus. Įplaukos kanalo kryptį numatoma pasukti maždaug 11 laipsnių. Plotis uosto vartuose po rekonstrukcijos nuo 150 m padidėtų iki 184 m. Tai leis į Klaipėdos uostą saugiai įplaukti didžiausiems pasaulio laivams. Projekto vertė – apie 40 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi