Naujienų srautas

Verslas2018.02.21 16:04

Apdovanotos įmonės gražiausiais lietuviškais pavadinimais

ELTA, LRT.lt 2018.02.21 16:04

Švenčiant Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, primenama, kaip svarbu gerbti gimtąją kalbą  ir ją puoselėti. Šia proga Valstybinė kalbos inspekcija jau dešimtą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Trečiadienį Kultūros ministerijoje apdovanotos konkurso laureatės.

Apdovanojimus teikusi viceministrė Gintautė Žemaitytė pabrėžė, kad svarbu rasti būdą kalbai skleistis ne tik meninės kalbos formomis, bet ir kasdienybėje. Pavadinimai yra būtent vienas tokių būdų.

„Gimtoji kalba – tai, ką kiekvienas mūsų turime, tai, kas tarsi savaime suprantama. Gimtosios kalbos skonis ir spalvos – tai lyg prigimtinė dovana, kuria galim džiaugtis ir didžiuotis. Kalba ne muziejus, ji yra gyva, nuolat besikeičianti, ji gyvena per mus, kurie kasdien ją vartojame. Todėl mes ją turime mylėti, nes tai jos gyvybės garantas“, – sakė viceministrė.

Kalbos inspekcija iš praėjusiais metais įregistruotų juridinių asmenų pavadinimų išrinko šiuos: UAB „Kaip nulieta“, UAB „Jaukumo laikas“, MB „Dangaus katės“, UAB „Kikilis“, UAB „Gėlių burtai“, UAB „Žydinčios sienos“, MB „Širdis apsalo“ iš Vilniaus, MB „Neatrastos spalvos“, MB „Vyrų kalvė“ iš Kauno, MB „Pilnas samtis“, MB „Vienas vienintelis“ iš Kauno rajono, MB „Riedu“ iš Plungės, MB „Balta laja“ iš Utenos rajono, UAB „Visi keliai“ ir MB „Miego karaliai“ iš Tauragės.

Specialiu DELFI prizu apdovanota daugiausia naujienų portalo DELFI skaitytojų balsų surinkusi įmonė – UAB „Žydinčios sienos“.

Laureatų veiklos sritys labai įvairios: renginių organizavimas, medžių genėjimas ir aplinkos tvarkymas, sienų želdinimas, fotografavimas ir filmavimas iš oro, prekyba audiniais, laisvalaikio prekėmis, priekabomis, siuvinėjimo, maitinimo, transporto paslaugos, čiužinių, desertų gamyba, floristikos studija, vaikų žaidimų kambarys.

Buvo nemažai įmonių, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos, nors jų pavadinimai buvo gražūs, įdomūs ir išskirtiniai.

Valstybinė kalbos inspekcija skatina verslininkus suteikti įmonėms ne tik įdomius, originalius, bet ir lietuviškus, taisyklingus vardus ir nuo 2009 metų kasmet rengia Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Į apdovanojimą gali pretenduoti įmonės, ankstesniais metais įregistruotos Registrų centre. 2017 metais jų buvo 11 373. Renkant atsisakoma klubų, centrų, draugijų, asociacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų. Tarp laureatų nepatenka dirbtiniai, sudaryti su skaitmenimis, asmenvardžiais ar vietovardžiais pavadinimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi