Naujienų srautas

Verslas2018.02.19 11:58

Nors didmeninė kaina mažėjo, degalinėse dyzelinas brango

LRT.lt 2018.02.19 11:58

2018 metų sausio mėnesį buvo užfiksuotas stiprus degalų kainų šuolis, kurį lėmė vyriausybės sprendimas nuo metų pradžios padidinti akcizą dyzeliniam kurui. Tačiau Pricer.lt degalų kainų tyrimas parodė, kad ir vasarį dyzelino kainos degalinėse kilo toliau, nepaisant to, kad didmeninė jo kaina mažėjo, rašoma pranešime spaudai.

Vasario mėnesį žaliavinė „Brent“ rūšies nafta biržoje atpigo 6,2 proc., o jos kaina buvo lygi tai, kuri fiksuota prieš metus. Didmeninė dyzelino kaina vienkartiniams sandoriams bendrovėje „Orlean Lietuva“, palyginus su sausio mėnesiu, mažėjo 3,2 proc., o didmeninė benzino kaina faktiškai liko nepasikeitusi (-0,2 proc.).

Kainų tyrimas atskleidė, kad ryškus didmeninės  dyzelino kainos pokytis (-3,2 proc.), kol kas didelės įtakos dyzelino kainai degalinėse nepadarė. Per mėnesį dyzelinas ir toliau brango daugelyje degalinių. Brangimo  lyderis – degalinė „Algauda“, čia  kaina kilo 1,84 proc.

Labiausiai dyzelinas atpigo degalinėje „Neste“ – 0,71 proc. Ši degalinė sumažino ne tik dyzelino, bet ir benzino kainą. Vasario 8 dieną tarp  tyrime dalyvaujančių degalinių pigiausiai dyzelino buvo galima nusipirkti Kaune, „Jozitoje“ (0,99 euro), Vilniuje – „Skule“ (1,07 euro).

Brangiausiai dyzelinu prekiavo degalinės „Circle K“ (buvęs „Statoil“) ir „Viada“ (buvęs „Lukoil“), čia 1 litras dyzelino atitinkamai kainavo 1,166 ir 1,157 euro, per mėnesį jo kaina pakilo 2 centais.

Tyrimo metu užfiksuota ir tai, kad kainos stipriai skiriasi ir to paties pavadinimo degalinėje tame pačiame mieste. Vairuotojai turėtų būti ypač atidūs ir stebėti, kokios yra realios kainos jų pasirinktoje degalinėje, o ne koks yra bendras  degalinių  tinklo  kainų įvaizdis, rašoma pranešime spaudai. Tyrimo metu užfiksuota, kad degalinėje „Circle K“ Geležinio Vilko gatvėje dyzelinas kainavo 1,138 euro, o to paties pavadinimo degalinėje Goštauto gatvėje – jau 1,166 euro.

Kitokia situacija rinkoje yra kalbant apie benzino kainas. Per mėnesį labiausiai benzinas atpigo degalinėje „Neste“ (-4,96 proc.). Tyrimo  metu pigiausiai A95 oktaninio skaičiaus  benzinas kainavo degalinėje „Jozita“ – 1,09 euro, vilniečiai pigiausią benziną perka  5 centais brangiau – už 1,14 euro degalinėje „Skulas“. Brangiausiai tyrimo metu benzinas kainavo degalinėje „Circle K“ – 1,236.

Pricer.lt vasario mėnesio pigiausių degalų reitinge lyderiu išliko Kauno degalinė „Jozita“, kurioje užfiksuotos mažiausios tiek  benzino, tiek dyzelino, tiek suskystintų automobilinių dujų kainos. Vilniuje, kaip ir sausį, mažiausios kainos buvo degalinėje „Skulas“. Degalai brangiausiai kainavo degalinėje „Circle K“.

Kainų lyginimo portalas pricer.lt degalų kainas užfiksavo 2018 metų vasario 8 dieną Vilniaus ir Kauno degalinėse. Pigiausių degalų kainų tyrimo metu buvo užfiksuotos visų degalų rūšių kainos, kuriomis prekiauja degalinių operatoriai. Išanalizavus duomenis sudarytas degalinių kainų reitingas, kiekvienai atskirai degalų rūšiai.

Sudarant reitingą vertintos tik bazinės degalų pozicijų kainos: benzino A95, dyzelino ir suskystintų dujų kainos. Tyrime nevertinti degalų priedai, jų įtaka kainai, degalinių lojalumo programos bei nuolaidos su degalinės kliento kortele. Vasario mėnesio reitinge dalyvavo Vilniuje, Ukmergės-Geležinio Vilko gatvėse, bei šalia šios miesto arterijos esančios degalinės „Circle K“, „Lukoil“, „Orlen“, „Neste“, „Stateta“, „Ecoil“, „Skulas“, „Algauta“ ir  Kaune esančios degalinės „Circle K“, „Neste“, „Skulas“ ir „Jozita“.

Išsami Pricer.lt pigiausių degalų analizė pateikiama ČIA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi