Verslas

2018.02.18 20:50

Kelių mazgo ties Kaunu rekonstrukcija kainuos apie 100 mln. eurų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.18 20:50

Žadama platinti kelių mazgą greitkelyje Vilnius-Klaipėda ties Kaunu. Kleboniškio tiltas per Nerį, planuojama, bus išplėstas iki 8 juostų. Kelio ir tilto modernizavimui, skaičiuojama, reikės apie 100 mln. eurų.  

Ties Kaunu esantis Kleboniškio tiltas ir visas A1 kelio ruožas nuo Petrašiūnų iki Giraitės sankryžos, žadama, bus sutvarkytas per 5 metus. Kelis dešimtmečius šioje vietoje ilgėjusių automobilių eilių ir kamščiuose stovinčių vairuotojų pasipiktinimo nepakako, kad rekonstrukcija būtų pradėta anksčiau. Prireikė detalių tyrimų, nesuskaičiuojamų rajono ir miesto vadovų žygių į Vilnių, kad problema būtų pradėta spręsti.

Ruožą nuo Biruliškių iki Šilainių sankryžos numatoma rekonstruoti į 8 eismo juostų kelią. Tiltas taip pat būtų išplėstas iki 8 eismo juostų – tam žadama pastatyti naują ir suremontuoti vieną iš dabar naudojamų Kleboniškio tiltų. Galvojama, kaip reikės sumažinti automobilių srautus prasidėjus rekonstrukcijai.

Kelio ruožo nuo Petrašiūnų iki Giraitės sankryžos projektavimo darbų konkursą planuojama paskelbti vėliausiai po 5 mėnesių, o visą projektą žadama įgyvendinti iki 2024 m. Kelio ir tilto modernizavimui, skaičiuojama, reikės apie 100 mln. eurų.

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt