Verslas

2018.02.08 18:50

Būsto nuomos sutartis: tartis reikia net dėl vinies įkalimo

Sudaryta išsami būsto nuomos sutartis gali padėti išvengti nesklandumų ateityje. Pasak advokato Kęstučio Žičkaus, sudarant sutartį būtų naudinga aptarti ne tik jos terminą, nuomos mokesčio dydį, bet net tai, ar nuomininkas gali į nuomojamo būsto sieną įkalti vinį.

„Kuo išsamesnė sutartis – tuo geriau. Nuomos sutartyje šalys susitaria dėl nuomos sąlygų, nustato tarpusavio teises ir pareigas. Tokia sutartis reikalinga tam, kad šalys [jas] užfiksuotų, žinotų, naudotųsi, ir kad kilus ginčui nukentėjusi šalis galėtų apginti savo pažeistas teises“, – sako teisininkas.

Pasak specialisto, sutartyje reikėtų nustatyti kuo daugiau detalių, kad vėliau nekiltų ginčas.

„Esu ne vieną kartą girdėjęs atvejų, kai šalys sudarydamos sutartį neaptaria to, ar nuomininkas turi teisę nuomojamame būste laikyti augintinį. Nuomininkas jį įsigyja ir po to kyla ginčas“, – pasakoja K. Žičkus.

Jo teigimu, dar svarbu numatyti, ar nuomininkas turi teisę pagerinti būstą, pavyzdžiui, perdažyti sienas, ar jam reikalingas nuomotojo leidimas, kad tai padarytų ir ar pasibaigus sutarčiai nuomotojas privalės atlyginti to pagerinimo vertę. Galiausiai – reikėtų net pasitikslinti, ar nuomininkas gali išgręžti skylę ar įkalti vinį į nuomojamo būsto sieną.

Teisininkas rekomenduoja aptarti ir baldų, buitinės technikos būklę bei užfiksuoti ją nuotraukose, pridedamose prie sutarties.

Išsamiau – įraše.