Verslas

2018.02.07 21:46

Europos BVP augimas pralenkė lūkesčius

Europos Komisija skelbia, kad pernai ekonomikos augimas Europoje pralenkė lūkesčius ir viršijo prognozes. Skaičiuojama, kad Bendrijos BVP pernai augo 2,4 procento. Prognozuojama, kad ir šiemet BVP augs panašiai.

Briuselio teigimu, Lietuvos ekonomika pernai augo kone 4 proc. – dėl palankios tarptautinės prekybos ir didėjusio eksporto. Tiesa, kiek augo ekonomika, didėjo ir infliacija. Prekės ir paslaugos brango dėl didesnių kuro kainų, akcizų ir atlyginimų didėjimo. Šiemet infliacija bus kiek mažesnė, tačiau ir ekonomika augs lėčiau – Europos Komisija prognozuoja, kad Lietuvos BVP augs beveik 3 proc. Mažesnis augimas prognozuojamas dėl mažėsiančio eksporto ir vartojimo.

Šiemet ir kitąmet Europos Komisija nusiteikusi optimistiškai dėl ekonomikos augimo, tiesa pripažįsta, kad skaičius gali pakoreguoti britų pasitraukimas.

„Ir toliau jaučiamas vidinis spaudimas atlyginimams ir kainoms. Nors jis nėra didelis ir todėl infliacijos augimas – laipsniškas ir nuoseklus, jei nekalbėtume apie energetikos kainas. Dar vienas pastebėjimas, 2017 m. pabaigos pasitikėjimo rodikliai yra aukščiausi pastarajame dešimtmetyje. Tiek vartotojai, tiek įmonių vadovai optimistiškai nusiteikę, tai reikštų, kad augimas bus didesnis nei prognozuojame. Žinoma, tai teigiu atsargiai ir su tam tikromis išlygomis. Tiesa, neigiamų ir teigiamų rizikų balansas palankus“, – sakė už ekonomiką ir finansus atsakingas Europos Komisijos narys Pierre Moscovicis.