Verslas

2018.02.01 17:21

„Sodros“ atstovai įspėja vėluojančius susimokėti PSD įmokas

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.01 17:21

„Sodros“ atstovai pabrėžia, kad dalis dirbančiųjų savarankiškai vis dar nėra sumokėję privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokesčio įmokų, kurios, beje, nuo šių metų sausio 1-osios padidėjo. Anot jų, asmenų, kurie yra skolingi už vieną ar daugiau mėnesių, yra apie 240 tūkstančių.

Pasak „Sodros“ direktoriaus pavaduotojo Ježy Miskio, vien tik savarankiškai dirbantys asmenys už 2017 metus šio mokesčio sumokėjo apie 27 mln. eurų. Tokia suma atrodo didelė, tačiau, anot jo, jos panaudojimas – labai platus.

„Tos sumos skiriamos ir ligoninių išlaikymui, ir gydytojų algoms, ir kompensuojamiesiems vaistams apmokėti. Pavyzdžiui, vienos regioninės ligoninės išlaikymo kaina yra 3 milijonai eurų. Taigi tokia suma, kuri buvo sumokėta pernai, leidžia išlaikyti 8–9 ligonines regionuose“, – sako J. Miskis.

Pasak „Sodros“ atstovo, asmenų, kurie yra skolingi už vieną ar daugiau mėnesių, yra nemažai – apie 240 tūkstančių. Iš tos dalies daugiau nei pusė asmenų yra ilgalaikiai skolininkai. Jie gali būti išvykę iš šalies, bet nedeklaravę išvykimo.

„Jei žmonės gyvena užsienyje ir mes jiems priskaičiavome, o jie mano, kad neteisingai padarėme, jie tiesiog turėtų mums pristatyti pažymą iš užsienio valstybių kompetentingų įstaigų, apie tai, kad jie yra draudžiami, ir mūsų įmoka nebus skaičiuojama“, – sako „Sodros“ atstovas.

Daugiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt