Naujienų srautas

Verslas2023.03.30 16:10

Neskanu ir taškas – rusiška „McDonald`s“ kopija pasirodė esanti nuostolinga

LRT.lt 2023.03.30 16:10

Grynasis nuostolis sudarė 11,3 mlrd. rublių (apie 135 mln. eurų), rašo portalas unian.net.

Rusijoje veikiantis greitojo maisto restoranų tinklas „Vkusno i točka“, pakeitęs „McDonald`s“, šiai amerikiečių bendrovei pasitraukus iš Rusijos rinkos, pirmaisiais veiklos metais buvo nuostolingas.

Kaip remdamasis bendrovės ataskaitomis pranešė „Prime“, restoranų tinklą valdanti įmonė „Sistema PBO“ 2022 m. patyrė 11,3 mlrd. rublių grynojo nuostolio.

Palyginti su 2021 m., bendros pajamos sumažėjo 2,3 proc. iki 73,5 mlrd. rublių (apie 880 mln. eurų).

„McDonald`s“ pasitraukimas iš Rusijos

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, amerikiečių greitojo maisto restoranų tinklas „McDonald`s“ sustabdė veiklą Rusijoje, o vėliau nusprendė visiškai pasitraukti iš rinkos ir parduoti čia turėtą verslą.

2022 m. gegužės 16 d. paaiškėjo, kad „McDonald`s“ galutinai palieka Rusijos rinką.

2022 m. birželio 12 d. Rusijos Federacijoje pradėjo veikti „McDonald`s“ pakaitalas „Vkusno i točka“ (liet. „Skanu ir taškas“).

Žiniasklaida rašė, kad naujai susikūręs greitojo maisto restoranų tinklas išgyvena iš „McDonald`s“ atsargų, o joms pasibaigus, savininkams teks pereiti prie šimtaprocentinio importo pakeitimo.

2022 m. rugsėjį pranešta, kad naujasis tinklas neprekiaus žaislų rinkiniais. Įmonė paaiškino nekursianti populiaraus „McDonald`s“ rinkinio „Happy Meal“, į kurį įeina ir žaisliukas, analogo, nes kyla problemų dėl žaislų tiekimo.

Taip pat pasirodė pranešimų, kad į naujojo tinklo meniu buvo įtraukti rauginti kopūstai ir kompotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi