Verslas

2017.10.17 17:32

Ministras apie ūkininkų nuostolių atlyginimą iš EK lėšų: garantijų nėra

Žemės ūkio ministerijos atstovai teigia, kad šiuo metu kyla daug neaiškumų dėl to, kaip tinkamai užfiksuoti nuo lietingų orų nukentėjusių ūkininkų patirtą žalą. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas taip pat pabrėžia, kad nors vyksta derybos su Europos Komisija dėl kompensacijų, kol kas per didelio optimizmo rodyti nėra pagrindo.

B. Markauskas teigia, kad vilties dėl kompensacijų iš Europos Komisijos galėtų teikti tai, kad dėl nuostolių į EK kreipėsi ir dar keturios Baltijos regiono šalys. Kaip bebūtų, pasak ministro, džiaugtis dar tikrai per anksti.

„Ne viena Lietuva kreipėsi – kreipėsi ir Latvija, Estija, Švedija, Suomija. Yra kalbama apie bendrą sumą – 280 milijonų eurų. Bet, žinoma, nebus padalyta lygiai iš penkių. Nereik tikėtis, kad per savaitę ar dvi bus priimtas sprendimas. Bet derybos vyksta, tikimybė yra, bet šiandien nenorėčiau per didelio optimizmo rodyti“, – sako žemės ūkio ministras.

B. Markauskas akcentuoja, kad ūkininkų nuostoliai nebus kompensuojami 100 proc.  

„Paprastas pavyzdys būtų toks: jei ūkininkas buvo pasėjęs 100 hektarų javų ir iš jų nenuėmė 30 hektarų – tik tokiu atveju jis gali tikėtis kompensacijos. <...> O dėl patirtų nuostolių dėl nepasėtų javų – tokius nuostolius skaičiuoti yra dar sunkiau“, – sako ministras.  

Daugiau apie tai – įraše.