Verslas

2017.08.10 18:30

Medikai nesulaukė žadėtų didesnių atlyginimų

Sveikatos apsaugos ministerija buvo pažadėjusi, kad nuo liepos 1 d. visiems medikams ir slaugytojams 8 proc. bus padidinti atlyginimai. Tam skirta pinigų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rezervo. Tačiau sveikatos apsaugos darbuotojų profsąjungos sako, kad mažiausiai dešimtadalis poliklinikų ir ligoninių savo darbuotojams algų išvis nepakėlė, o didelė dalis pakėlė gerokai mažiau, nei žadėjo ministerija.  

Birželio pabaigoje Sveikatos apsaugos ministerija oficialiai paskelbė, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė visus reikalingus įstatymus, užtikrinančius, kad nuo liepos 1 d. įvyktų sklandus gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčio didinimas. Taip pat paskelbė, kad sudarytos galimybės algas kelti 8 proc. – medikams vidutiniškai 115 eurų, o slaugytojams 85 eurais.

Dabar atostogaujantis sveikatos apsaugos ministras teigė, kad atlyginimams didinti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo skirta 25 mln. eurų.

Tačiau, pavyzdžiui, Nacionaliniame vėžio institute algos nuo liepos nekilo visai. Šios garsios ligoninės vadovas sako, kad, norėdama pakelti savo personalui algas, ligoninė pirma turi uždirbti papildomų pinigų. Nes algų kėlimas turėtų vykti iš 4 proc. padidintų įkainių už medicinos paslaugas.

Išsamiau – Kristinos Jackūnaitės ir Loretos Mačiulienės reportaže.