Ūkiai pradeda imti smidrų derlių. Šiųmetis – gerokai vėlyvesnis. Nors smidrai itin vertinami dėl maistinių savybių, daržovė atsiduria ne ant kiekvieno stalo. Dalis jų ragauti nedrįsta, kitus atbaido didelė kaina.
Pakruojo rajone Gelčių šeima smidrus ima jau penktus metus. Šiemet derlius apie porą savaičių vėluoja.
„Naktys vėsios bet kokiam daigiui yra nieko gero. Matot, dar nė žolės nedygsta. Pradėjom skinti tik šeštadienį, dar praeitos savaitės vidury buvo išlindę mažyčiai daigeliai, kaip žvalgai. Smidrą reikia pjauti po žeme. Truputuką su pirštu atkasam ir su peiliu pjaunam įstrižai. Kodėl mes tai darom, tai, kad iš smidro neišbėgtų sultys“, – sako augintojas Kostas Gelčys.
Smidrų įvairovė labai didelė. Šiame ūkyje auginamos 3 veislės.

„Smidrą labai greit galima paruošti. Visų pirma, aišku, žalią galima valgyti. Po to galima apvirti, kepti, grilyje apdoroti. Ir pagrindinė taisyklė – smidro nereikia nei pervirti, nei perkepti. Jis turi išlikti traškus“, – sako augintoja Oksana Gelčienė.
Ūkio šeimininkai sako, kad padidėjus auginimo kainai, smidrus teko branginti. Šiandien jų kilogramas kainuoja nuo 10-ties eurų.
Pakruojo rajono ūkyje pirkėjų netrūksta. Tačiau Šiaulių prekyvietėse pirmosiomis pavasario daržovėmis domisi retas.
Pasak daržovių augintojų asociacijos, šalyje smidrynų daugėja. Tačiau jie dar nėra tokie populiarūs, kaip Vakarų Europoje.
Smidrų sezonas trumpas – lietuviškus bus galima ragauti iki Joninių.




