Verslas

2021.10.21 14:29

Kęstutis Navickas pareiškė nebūtinai turintis vykdyti žemdirbių siekius

BNS2021.10.21 14:29

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pareiškė nebūtinai turintis vykdyti nepatenkintų jo darbu žemdirbių siekius. Tai jis sakė ketvirtadienį susitikime su Lietuvos žemės ūkio tarybos, kuri jam pareiškė nepasitikėjimą, atstovais.

K. Navickas teigė, jog asociacijos turi spausti valdžią, bet ministras, jo žodžiais, pirmiausiai yra Vyriausybės narys ir jis nebūtinai turi žemdirbių atstovų siekius vykdyti, pranešė naujienų portalai delfi.lt ir 15min.lt.

„Kalbant dėl pasigesto žodžio „partnerystė“, tai partneriai sėda ir kalbasi, kaip tą problemą spręsti, nes mes turime ne vieną iššūkį žemės ūkyje, bet partneriai niekada nekalbės ultimatumais“, – kalbėjo ministras.

Žemdirbiai piktinosi, jog susikaupė daug nesprendžiamų problemų.

„Jūs turite dirbti mums, jūs turite mums atstovaut tiek Vyriausybėje, tiek Briuselyje, kad mes būtume pilnateisiai Europos Sąjungos žemdirbiai. O dabar mes esame antraeiliai, tarsi įstoję ne į ES, bet į aborigenų sąjungą“, – posėdyje kalbėjo Žemės ūkio tarybos vadovas Jonas Vilionis.

Jis piktinosi, kad konkuruojanti organizacija – Žemės ūkio rūmai gauna valstybės paramą, o taryba ne.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Petras Puskunigis susitikime aiškino, kad ministras nekaltinamas, jog Europoje atpigo kiaulės, kad siaučia koronavirusas, brangsta ištekliai. Tačiau, jo teigimu, apie problemas dialogas nevyko.

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas aiškino, kad vietoj dialogo ŽŪM renkasi „skaldyk ir valdyk“ taktiką, o Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos pirmininkė Danutė Karalevičienė sakė, kad per jos ilgą veiklą tai pirmas kartas, kai žemės ūkio ministras neranda laiko susitikti.

Lietuvos žemės ūkio taryba prieš porą savaičių kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę, reikšdama nepasitikėjimą K. Navicku. Tuomet premjerė paprašė ministro per dvi savaites susitikti su juo nepatenkintais žemdirbiais.

Tuo metu Žemės ūkio rūmai yra sakę, jog neįžvelgia priežasčių nepasitikėti ministru.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt