Verslas

2021.09.20 15:55

Seime – bandymas pažaboti restoranus, imančius pinigus už vandenį: siūloma priversti stalo vandenį tiekti nemokamai

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.09.20 15:55

Parlamentaras Lukas Savickas siūlo įpareigoti restoranus, kavines ir kitas viešojo maitinimo įstaigas nemokamai tiekti geriamąjį vandentiekio vandenį klientams. 

„Viešojo maitinimo įstaigos klientų (pirkėjų) prašymu kartu su tiekiamu maistu turi nemokamai pateikti teisės aktų nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį, tiekiamą vandentiekiu“, – rašoma Geriamojo vandens įstatymo pakeitimo projekte, kurį registravo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys L. Savickas

Jis LRT.lt akcentuoja, kad Lietuva turi išskirtinai geros kokybės geriamąjį vandentiekio vandenį, todėl reikėtų skatinti jo vartojimą.

„Matome, kad įvairios visuomeninės organizacijos aktyviai reiškia siūlymus skatinti gerti vandenį iš vandentiekio. Matome, kad ir verslo atstovai kalba apie tai. Be to reikia paminėti ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyvas, kuriose rekomenduojama šalims narėms skatinti maitinimo įstaigose dažniau naudoti geriamąjį vandentiekio vandenį“, – priežastis, kodėl registravo įstatymo pakeitimą, vardija L. Savickas.

Jis taip pat tikina, kad nemokamai stalo vandens galėtų gauti tik tie klientai, kurie viešojo maitinimo įstaigoje užsisakytų maisto.

L. Savicko pasiteiravus, ar restoranai nebandys įvedinėti stiklinių ar panašaus mokesčio, kadangi jiems teks naudoti nuosavus indus, juos plauti, politikas teigė, kad restoranai jau dabar į patiekalų kainą įskaičiuoja tokias sąnaudas.

„Kiekvienas restoranas užsisakant patiekalą į jo savikainą įskaičiuoja aptarnavimo ir kitus kaštus. (...) Todėl natūralu – jei klientas užsisako maisto, jis stiklinę vandens turėtų gauti nemokamai. O jeigu norėtų papildomų priedų, citrinos ar mėtos lapelio, natūralu, kad tokia paslauga jau būtų apmokestinama“, – aiškino L. Savickas.

Jo teigimu, siūlomi pakeitimai prisidės prie plastiko sukeliamos taršos mažinimo, efektyvaus vandentiekiu tiekiamo vandens potencialo išnaudojimo ir gyventojų vandens vartojimo įpročių formavimo.

Siūloma, kad tokia tvarka įsigaliotų jau nuo 2022 m. sausio 1 d.

„Esame šį projektą numatę dar rudens sesijai, bet reikia žiūrėti į aktualijas. Dar turime besitęsiančias kelias krizes, kurios vienaip ar kitaip turi įtaką ir viešojo maitinimo įstaigoms. Jeigu kontekstas reikalaus, tai galėsime palaukti kitos sesijos arba šios sesijos pabaigos“, – pridūrė politikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt