Verslas

2021.09.15 18:47

Profesines sąjungas papiktino Šimašiaus reakcija į šalia savivaldybės nakvojančius vairuotojus: „Tegul būna, jeigu nori“

Gabrielė Sagaitytė, Jonas Deveikis, LRT.lt2021.09.15 18:47

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) piktinasi sostinės mero Remigijaus Šimašiaus reakcija į šalia savivaldybės nakvojančius viešojo transporto vairuotojus.

Savo feisbuko paskyroje LPSK pasidalijo pirmininkės Ingos Ruginienės ir mero pokalbiu, kuriame pastarasis nesileidžia į kalbas ir jos prašymą išeiti pasikalbėti su protestuojančiais vairuotojais visiškai ignoruoja.

Reikalauja atlyginimų didinimo, sąlygų papietauti

„Vilniaus viešojo transporto“ profesinės sąjungos prie Vilniaus savivaldybės jau antra para rengia neterminuotą piketą, reikalaudami užtikrinti vairuotojams galimybę papietauti, dešimtadaliu kelti atlyginimus.

Pasikeisdami prie savivaldybės protestuojantys „Vilniaus viešojo transporto“ darbuotojų atstovai žada čia būti ir naktimis bei tikisi savivaldybės vadovų bei tarybos reakcijos į daugiau nei metus nesprendžiamas problemas.

Vis dėlto tinkamo dėmesio šio sektoriaus darbuotojai taip ir nesulaukė. LPSK savo feisbuko paskyroje pasidalijo I. Ruginienės ir Vilniaus mero R. Šimašiaus pokalbiu, kuriame, anot konfederacijos, miesto vadovas arogantiškai kalbėjo apie protestuojančius vairuotojus.

Sostinės meras tvirtino neisiantis pas protestuojančius viešojo transporto darbuotojus ir atkirto – „tegul būna, jeigu nori“.

Ruginienė: tokio arogantiško elgesio seniai nemačiau

LPSK pirmininkė I. Ruginienė tokį sostinės mero elgesį LRT.lt teigia vertinanti kaip visišką šio sektoriaus darbuotojų ignoravimą.

„Tokio arogantiško elgesio aš jau seniai nemačiau“, – tvirtina I. Ruginienė.

LPSK pirmininkės teigimu, tarybos posėdyje R. Šimašiui buvo užduoti klausimai apie vairuotojų padėtį, į kuriuos jis taip ir neatsakė.

„Žmonės nakvoja prie savivaldybės durų, šiandien jau antra para ir nežada trauktis. Jis [R. Šimašius] per šį laiką net nesugebėjo išeiti su jais pasišnekėti. Jis pasakė, kad čia ne politiko reikalas ir jis išvis nemato reikalo išeiti su jais kalbėtis. Man labai keista, nes vis dėlto tai yra miesto vadas ir visi darbuotojai yra jo darbuotojai, už kuriuos jis yra atsakingas“, – stebisi I. Ruginienė.

LPSK pirmininkė sako, kad Vilniaus meras visiškai nesupranta, kokiomis sąlygomis tenka dirbti vairuotojams ir kokia yra jų padėtis.

„Jeigu jie atviru tekstu sako, kad išgirsk mus, nes mums blogai, tai tas ignoravimas yra labai keistas“, – neslepia nuostabos I. Ruginienė.

R. Šimašius: iš VVT turime reikalauti pokyčių

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu R. Šimašius akcentavo, kad vairuotojų protestas šalia savivaldybės neatitinka kolektyvinės sutarties.

„Tai, kad darbuotojai dabar čia yra gatvėje, neatitinka kolektyvinės sutarties, ir, kaip numatyta spręsti ginčus. Kaip suprantu, tai reiškia išėjimą iš normalių derybų dėl naujos kolektyvinės sutarties ir nepritarimą niekam. Tai šiek tiek atriša rankas įmonės vadovybei daryti pokyčius“, – kalbėjo meras.

Jis pridūrė, kad savivaldybė priėmė sprendimą papildomai kitąmet viešojo transporto vairuotojų atlyginimų kėlimui skirti per 700 tūkst. eurų.

„Kažkada atlyginimai vėluodavo, o dabar jau pasiekia darbuotojus laiku. Darbo sąlygos, nors ir nėra idealios, jos kasmet gėrėja. Transporto priemonės taip pat gėrėja. Todėl aš šiek tiek linkęs manyti, kad tas streikas yra politikavimo prieskonis, kadangi Lietuvos profesinės sąjungos vadovė (Inga Ruginienė – LRT) tai su viena, tai su kita opozicijos partija dalyvauja posėdžiuose“, – sakė R. Šimašius.

Jis taip pat teigė, kad savivaldybė Vilniaus viešajam transportui kelia reikalavimą kuo geriau aptarnauti klientus.

„Vadovybei keliamas uždavinys, kad aptarnavimo kokybė kiltų. Tai reiškia, kad gerai dirbantys darbuotojai būtų skatinami. O tie, kurie nedirba gerai, kad jie to skatinimo nesulauktų. Kadangi trūksta darbuotojų, svarbu, kad darbuotojai būtų skatinami ne tik pagal darbo stažą. Natūralu, kad permainas reikia daryti. Viena iš profesinių sąjungų tuos pokyčius yra linkusi stabdyti.

Už sienų gatvėje girdime, kad viršvalandžių per daug, bet būtent Vilniaus viešojo transporto priemonės ir yra nukreiptos, kad būtų pakankamai darbuotojų ir būtų mažiau viršvalandžių. Dabartinė situacija yra tokia, kuri užkonservuoja viršvalandžius. Tai reiškia nesaugumą, kai pagyvenę darbuotojai dirba viršvalandžius. Manau, kad mums reikia pokyčių ir galbūt net didesnių, nei administracija galvoja“, – kalbėjo sostinės meras.

„Vilniaus viešajame transporte“ dirba apie 1,9 tūkst. darbuotojų, 1,4 tūkst. jų priklauso profesinėms sąjungoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt