Verslas

2021.08.18 09:59

Kinijos geležinkelių operatorius neigia nutraukęs krovinių gabenimą į Lietuvą

LRT.lt2021.08.18 09:59

Kinijos valstybinis geležinkelio operatorius trečiadienį paneigė žiniasklaidos pranešimus, kuriuose teigiama, kad krovininio traukinio Kinija-Europa paslaugos klientams Lietuvoje nebebus teikiamos, praneša globaltimes.cn.

Ši žinia pasklido po to, kai Taivano centrinė naujienų agentūra pranešė, jog Kinijos geležinkelių grupės „China Railway Group“ įmonė „China Railway Container Transport Co“ (CRCT), užsiimanti krovinių gabenimu geležinkeliu, informavo savo klientus Lietuvoje dėl pašlijusių Kinijos ir Lietuvos santykių stabdanti rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjį Lietuvą turėjusius pasiekti traukinius.

Trečiadienį kalbėdami su leidiniu „Global Times“, kuris yra Kinijos komunistų partijos dienraščio „People‘s Daily“ leidžiamamas leidinys anglų kalba, „China Railway Group“ atstovai paneigė šiuos žiniasklaidos pranešimus.

Kiek anksčiau, reaguodamas į Lietuvos sprendimą leisti Taivano valdžiai atidaryti šalyje atstovybę, kurios pavadinime bus žodis „Taivanas“, Pekinas skelbė atšaukiantis Kinijos ambasadorių Lietuvoje ir reikalavo, kad Lietuvos Vyriausybė atšauktų savo ambasadorių Kinijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt