Verslas

2021.06.04 10:51

Elono Musko bendrovė „SpaceX“ žengia į Lietuvą

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.06.04 10:51

Elektromobilių bendrovės „Tesla“ vadovo Elono Musko kosminių technologijų bendrovė „SpaceX“ kuriasi Lietuvoje. 

Birželio 2 dieną Lietuvoje įregistruota bendrovė „Starlink Lithuania“, rodo Registrų centro duomenys.

Įmonei Lietuvoje vadovaus amerikietė Laurena Ashley Dreyer. Šiuo metu ji yra bendrovės „SpaceX“ operacijų inžinierė. Anksčiau ji buvo „SpaceX“ žmogiškųjų išteklių ir verslo operacijų direktorė.

„Starlink“ yra privačios JAV astronautikos bendrovės „SpaceX“ dirbtinių žemės palydovų sistemos projektas.

Kad „Starlink“ kuriasi Lietuvoje, LRT.lt patvirtino ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Galiu patvirtinti, kad yra vykdomi visi veiksmai, kad „Starlink“ Lietuvoje pradėtų teikti paslaugas. Kai tik pradėjau darbą, turėjau savo iniciatyva su jais surengtą susitikimą. Tuo metu pakvietėme, kad Lietuvoje jų paslaugos būtų pradėtos teikti kuo anksčiau“, – LRT.lt sakė M. Skuodis.

Anot jo, „Starlink“ atėjimas į Lietuvą reiškia inovatyvesnes interneto paslaugas.

„Lietuvai tai reiškia inovatyvias interneto paslaugas. O mūsų interesas yra labai paprastas, kad Lietuvos vartotojai turėtų kuo platesnį spektrą paslaugų ir kuo didesnę galimybę rinktis. Kitas dalykas, norėtume, kad tokios paslaugos (palydovinis internetas) Lietuvoje atsirastų kuo anksčiau“, – komentavo ministras.

Dar šių metų vasario pabaigoje M. Skuodis nuotoliniame susitikime su palydovinio interneto lyderės „SpaceX“ atstovais aptarė palydovinio interneto technologijų plėtros galimybes Lietuvoje ir Baltijos regione, taip pat galimybę bendradarbiauti JAV bendrovei plėtojant Europoje plačiajuosčio interneto ryšio sistemą „Starlink“.

Jau tada ministras patikino, Lietuva galėtų būti tiltu palydovinio interneto plėtrai Baltijos šalių ir viso regiono rinkose.

Šiuo metu aplink žemę skrieja daugiau kaip 1 000 „Starlink“ palydovų. Planuojama, kad kosminio interneto ryšio tinklas ilgainiui padidės iki 12 000 palydovų.

Pirmieji apie įregistruotą bendrovę „Starlink Lithuania“ pranešė BNS.

Lašas: bendrovė Lietuvoje teiks palydovinio ryšio paslaugas

Verslininkas ir inovatorius, prisidėjęs prie bendrovės „Starlink Lithuania“ Lietuvoje atsiradimo, Vladas Lašas teigia, kad įmonė ne tik leis šalyje naudotis palydoviniu internetu, bet kartu leis vietos verslams kurti įrenginius, kurie galės prisidėti prie palydovinio interneto plėtros.

„Mūsų technologijų verslas turės galimybę ne tik išbandyti palydovinį internetą, bet ir kurti inovacijas, įrenginius, kurie galės būti pritaikomi naudojant „Starlink“ ryšį visame pasaulyje. Startuoliams atsivers dar viena labai didelė galimybė“, – sako jis.

Anot jo, „Starlink“ internetu Lietuvoje galėtų naudotis šalies gyventojai, kurių nepasiekia mobilusis internetas.

„Starlink“ jau turi apie 1,5 tūkst. palydovų orbitoje. Pagal atliktus bandymus Šiaurės Amerikoje matyti, kad bendrovė užtikrina labai gerus ryšio parametrus. Ten, kur mūsų mobilusis ar šviesolaidinis internetas nepasiekia, tai bus labai geras sprendimas. Pavyzdžiui, Vokietija jau svarsto, kad nutolusiose teritorijose, kur nėra užtikrinamas geras internetas, būtų galima subsidijuoti palydovinį ryšį“, – pažymėjo jis.

V. Lašo teigimu, tikėtina, kad „Starlink“ biuras Lietuvoje įsteigtas norint teikti palydovinio ryšio paslaugas.

„Manau, jog biuras įsteigtas visų pirma tam, kad Lietuvoje būtų galima teikti greito ryšio iš palydovų paslaugas. Tam reikia turėti ir patronuojamąją kompaniją Lietuvoje. (...) Kiek toliau įmonė plėsis Lietuvoje, priklausys ir nuo mūsų pačių aktyvumo“, – pažymėjo verslininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.