Verslas

2021.06.04 12:10

Inovatorius Lašas apie Elono Musko įmonės atėjimą į Lietuvą: būdama nedidelė valstybė Lietuva gauna tokį kozirį

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.06.04 12:10

Verslininkas bei inovatorius, prisidėjęs prie bendrovės „Starlink Lithuania“ Lietuvoje atsiradimo, Vladas Lašas teigia, kad bendrovės atėjimas į Lietuvą ne tik leis šalyje naudotis palydoviniu internetu, bet kartu leis vietos verslams kurti įrenginius, kurie galės prisidėti prie palydovinio interneto plėtros.

„Džiugu, kad Lietuva tampa viena pirmųjų Šiaurės Europos regiono šalių, kurios turės dar vieną alternatyvą greitam interneto ryšiui. Tai gera žinia šalies verslams bei valstybei, nes interneto ryšys yra labai svarbi infrastruktūros ir šalies saugumo dalis.

Būdama nedidelė valstybė Lietuva gauna kozirį naudotis interneto alternatyva, kuri nepriklausys nuo pasienyje ar jūroje nutraukto šviesolaidinio kabelio. Turėsime dar vieną alternatyvą ryšiui, kas šiais laikais yra labai svarbu“, – komentavo verslininkas V. Lašas.

Anot jo, „Starlink“ internetu Lietuvoje galėtų naudotis šalies gyventojai, kurių nepasiekia mobilusis internetas.

„Starlink“ jau turi apie 1,5 tūkst. palydovų orbitoje. Pagal atliktus bandymus Šiaurės Amerikoje matyti, kad bendrovė užtikrina labai gerus ryšio parametrus. Ten, kur mūsų mobilusis ar šviesolaidinis internetas nepasiekia, tai bus labai geras sprendimas. Pavyzdžiui, Vokietija jau svarsto, kad nutolusiose teritorijose, kur nėra užtikrinamas geras internetas, būtų galima subsidijuoti palydovinį ryšį“, – pažymėjo jis.

V. Lašo teigimu, tikėtina, kad „Starlink“ biuras Lietuvoje įsteigtas norint teikti palydovinio ryšio paslaugas.

„Manau, kad biuras visų pirma įsteigtas, kad Lietuvoje būtų galima teikti greito ryšio iš palydovų paslaugas. Tam reikia turėti ir patronuojamąją kompaniją Lietuvoje. (...) Kiek toliau įmonė plėsis Lietuvoje, priklausys ir nuo mūsų pačių aktyvumo“, – pažymėjo verslininkas.

„Starlink Lithuania“ steigimas leis Lietuvoje ne tik turėti palydovinį internetą, bet ir prisidės prie inovacijų kūrimo šalyje, mano V. Lašas.

„Mūsų technologijų verslas turės galimybę ne tik išbandyti palydovinį internetą, bet kartu ir kurti inovacijas, įrenginius, kurie galės būti pritaikomi naudojant „Starlink“ ryšį visame pasaulyje. Startuoliams atsivers dar viena labai didelė galimybė“, – sako jis.

Verslininko žiniomis, „Starlink“ Europoje turi biurus Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

LRT.lt primena, kad birželio 2 dieną Lietuvoje įregistruota bendrovė „Starlink Lithuania“.

„Starlink“ yra privačios JAV astronautikos bendrovės „SpaceX“ dirbtinių žemės palydovų sistemos projektas.

Taip pat skaitykite

Šiuo metu aplink žemę skrieja daugiau kaip 1 tūkst. „Starlink“ palydovų. Planuojama, kad kosminio interneto ryšio tinklas ilgainiui padidės iki 12 tūkst. palydovų.

Pirmieji apie įregistruotą bendrovę „Starlink Lithuania“ pranešė BNS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt