Verslas

2021.02.04 11:13

Legendinio „Spartos“ fabriko vietoje liko tik kaminas ir plytų krūva – ten dygsta technologijų miestelis

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.02.04 11:13

Sostinėje baigiami paskutiniai 1963 m. statyto ir kojines gaminusio „Spartos“ fabriko griovos darbai. Jau 2022 metais ant plytų krūvos iškils modernus technologijų centras, jame planuojama įkurti per 1 500 darbo vietų. 

Sostinės Švitrigailos gatvėje esantis „Spartos“ fabrikas, stovintis čia jau nuo 1963 m., skaičiuoja paskutines dienas. Didžioji dalis pastato jau sulyginta su žeme, o fabriko darbuotojai perkelti į naujas patalpas Metalų g., visai šalia Vilniaus oro uosto.

Tačiau buvusi „Spartos“ fabriko vieta neliks tuščia. Čia iškils technologijų bendruomenei skirtas miestelis – „Cyber City“. Statybos darbus atliks „Veikmės statyba“, o juos planuojama užbaigti iki 2022 m. antro ketvirčio.

Planuojama investicijų suma siekia daugiau nei 50 mln. eurų.

Fabrikas sulygintas su žeme

Statybos darbus teritorijoje vykdančios bendrovės „Veikmės statyba“ direktorius Mantas Bagdonavičius LRT.lt teigė, kad jau baigiami „Spartos“ griovimo darbai.

„Šiuo metu jau baigiame senųjų „Spartos“ fabriko pastatų griovimo darbus. Iš viso perdirbti ir antrą kartą panaudoti išgabensime apie 35 tūkst. kubinių metrų atliekų“, – LRT.lt teigė M. Bagdonavičius.

Jis taip pat pažymėjo, kad statybų aikštelėje jau pradedami ir pamatų įrengimo darbai.

„Įdomi detalė – vien pamatams numatyta panaudoti virš 4,5 tūkst. kubinių metrų betono. Jau įrengti pirmieji pamatų poliai, jų iš viso bus daugiau nei 1 800. Netrukus skelbsime startą ir požeminių aukštų monolitinio gelžbetonio konstrukcijoms įrengti.

Artimiausiu metu pristatysime pirmuosius „Cyber City“ pastatų fasadų pavyzdžius užsakovams ir architektams vertinti“, – LRT.lt teigė M. Bagdonavičius.

Projektas keis Naujamiesčio veidą

LRT.lt kalbintas Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis pažymėjo, jog technologijų miestelio projektas paženklins dar vieną Naujamiesčio keitimosi etapą.

„Spartos“ fabriko rekonstrukcija pažymi dar vieną svarbų Naujamiesčio keitimosi etapą. Šioje svarbioje vietoje vietoj buvusios gamyklos atsiras modernūs pastatai ir darbo vietos. Projekto rengėjas buvo atrinktas per architektūrinį konkursą, todėl tikimės, kad visi architektūriniai sprendiniai derės prie bendro Naujamiesčio charakterio bei keis Švitrigailos gatvės įvaizdį“, – LRT.lt teigė M. Pakalnis.

Vienas iš pagrindinių projekto investuotojų ir nuomininkų yra bendrovė „Tesonet“.

„Nekantraujame kartu su komanda persikelti į naują vietą Vilniuje, ten planuojame įkurdinti daugiau kaip 1 500 savo kolegų. Drauge mąstome apie plėtrą ir dar daugiau naujų darbo vietų. Miestelyje labai laukiame ir kitų technologijų įmonių“, – pranešime spaudai cituojamas Tomas Okmanas, „Tesonet“ įmonių grupės įkūrėjas.

Naujasis biurų kompleksas įsikurs apie 1,84 ha teritorijoje, o jo bendras plotas sieks apie 35 tūkst. kv. m. Kompleksą sudarys biurų, bendradarbystės (angl. co-working) bei komercinės erdvės, taip pat suprojektuotos inovatyvios rekreacinės erdvės, skirtos daugiausia technologijų įmonėms bei startuoliams.

Projektą sudarys 4 skirtingo tipo pastatai, siekiama ir planuojama išsaugoti dabartinėje teritorijoje stovintį buvusio fabriko kaminą.

„Šis projektas – viena didžiausių konversijų Vilniuje. Kartu su kitais biurų pastatais „Cyber City“ pavers Naujamiesčio rajoną moderniausiu skaitmeninių technologijų centru Lietuvoje“, – teigė projekto autoriai Antanas Dagelis ir Jovilė Porvaneckaitė iš „Cloud“ architektų studijos. ‎‎

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.