Verslas

2016.02.12 15:37

Siūlo išeitį tiems, kuriuos spaudžia greitieji kreditai

Irma Janauskaitė, Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.12 15:37

Į kredito rinką žengianti nauja – jau penkta – tarpusavio skolinimo platforma žada užsiimti pigiu paskolų refinansavimu ir taip esą gesinti skolų gaisrus. Buvę bankininkai žada sujungti tuos, kurie nori skolinti, ir tuos, kurie jau turi kreditų, bet nori susimažinti jų naštą. Orientuojamasi į greitųjų kreditų prisiėmusius žmones.

Paskolos turėtojas galės gauti tokią pat sumą, kaip ankstesnė paimta, o ši jo kreditoriui – padengiama. Metinės palūkanos – vidutiniškai 15 proc. Greitųjų kreditų davėjų atstovo teigimu, atsiradusi refinansavimo alternatyva rinkoje iš esmės nieko nepakeis.

„Mes nesiūlom jokių aukso kalnų, mes siūlom atsakingą skolinimą iš abiejų pusių ir tikim, kad tas, kas skolinsis, paskolins už tokią gerą kainą, kuri leis atpiginti paskolą tiems, kas šiandien turi problemų. Ką tai reiškia paprastam žmogui? Įsivaizduokit, jeigu imama 1000 eurų paskola, tai reiškia, kad per visą paskolos laikotarpį jis sutaupys maždaug apie 600 eurų“, – sakė Justinas Murkauskas, platformą „Manu“ valdančios bendrovės direktorius.

Smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos prezidentas Liutauras Valickas rinkoje atsiradusią refinansavimo alternatyvą vertina kritiškai ir teigia, kad ji iš esmės nieko nepakeis: „Atsiranda įvairaus plauko ir sukirpimo mesijai, bet vis tik įsigilinus į jų paslaugų spektrą, galimybes, atsižvelgiant į reguliavimą, matome, kad tikrai nieko naujo, nei kad yra šiandien rinkoje, čia nėra."

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.