Verslas

2020.10.18 07:00

Augantys susirgimų koronavirusu skaičiai lietuvių negąsdina: pasinaudodami lapkričio 2-osios laisvadieniu, traukia į kurortus

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2020.10.18 07:00

Ilgąjį savaitgalį, per Vėlines, daugelis gyventojų keliaus ne tik aplankyti artimųjų kapų – kurortų viešbučiuose daugėja rezervacijų. Turizmo atstovai pastebi, kad pastaraisiais metais šalies gyventojai itin linkę kapų lankymą derinti su poilsiu, ir tvirtina, kad nakvynių vietų skaičius sparčiai tirpsta.

Naudojasi lapkričio 2-osios laisvadieniu

Štai LRT.lt kalbinta kaunietė Viktorija sako ketinanti pasinaudoti proga, kad šiemet lapkričio 2-oji – laisvadienis, ir ilgąjį savaitgalį su šeima praleisti viename iš Lietuvos kurortų.

„Mirusių artimųjų kapus, siekdami išvengti kamščių skirtinguose miestuose, ir taip paprastai aplankome keliomis dienomis anksčiau. Pasinaudodami proga, kad turėsime laisvadienį, pasidarysime savotiškas rudens atostogas Birštone“, – sako moteris.

Paklausta, ar nebijo vis labiau plintančio koronaviruso, Viktorija neslepia, kad tai kelia abejonių, bet, jos manymu, virusas dar ilgą laiką niekur nedings, todėl reikia išmokti su juo susigyventi.

„Žinoma, kad reikia saugotis: dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas, dėvėti apsaugines veido kaukes, bet nuolat namuose juk nesėdėsi“, – gūžčioja pečiais pašnekovė.

Koronaviruso nesibaimina

Redakcijos kalbinta vilnietė Ingrida sako ilgąjį lapkričio savaitgalį susiplanavusi praleisti pajūryje.

„Jau iš anksčiau rezervavome apartamentus Palangos viešbutyje, nes prisiminėme, kad lapkričio 2-oji – laisva. Visos apgyvendinimo įstaigos, kurias mėgstame ir kuriose norėjome apsigyventi, kaip ir užimtos.

Jeigu ir kitąmet paliks šitą laisvadienį, manau, dar daugiau žmonių įpusėjus rudeniui ims planuotis mini atostogas, o verslui tai, žinoma, tik į naudą“, – kalba moteris.

Ingrida teigia į kapines ketinanti vykti paskutinėmis spalio dienomis: „Dauguma mūsų mirusių giminaičių kapų yra netoli Vilniaus, nereikia niekur toli važiuoti, tai tiesiog nuvyksime prieš pat savaitgalį. Ir kamščių išvengsime, ir kapus aplankysime, ir pailsėsime.“

Vilnietė tikina koronaviruso grėsmės nesibaiminanti ir mananti, kad žmogaus saugumas priklauso nuo jo sąmoningumo.

„Jeigu dėvėsi kaukę, laikysiesi nuo nepažįstamųjų atokiau, plausi rankas, galų gale vaikščiosi prie jūros ar miške ir išliksi protingas, apsisaugosi“, – pabrėžia ji.

Jau iš anksčiau rezervavome apartamentus Palangos viešbutyje, nes prisiminėme, kad lapkričio 2-oji – laisva.

Užimtumas svyruoja nuo 50 iki 90 proc.

Kaip teigia Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis, dalis apgyvendinimo įstaigų minimą savaitgalį jau užimtos.

„Kai kurie mažesni objektai ilgajam savaitgaliui jau užimti, kitų, tiek mažųjų, tiek didžiųjų, objektų užimtumas svyruoja nuo 50 iki 90 proc. Objektai pildosi, bet vietų dar suras visi norintieji“, – sako R. Palionis.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovo tikinimu, nakvynės kainos tokiais savaitgaliais nėra pakeliamos: „Kainos išlieka tokios pačios, kaip numatyta objektų kainynuose.“

Nors lapkričio 2-oji yra Vėlinių diena, R. Palionis sako, kad žmonės nepamiršta ir poilsio.

„Ilgąjį savaitgalį galima suderinti tiek kapų lankymą, tiek trumpą pabėgimą pailsėti“, – įsitikinęs jis.

Tapo turistiniu savaitgaliu

Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė sako, kad prieš 3–4 metus Vėlinių savaitgalis nebuvo ypač turistinis, tačiau maždaug prieš dvejus metus pastebėta tendencija, kad, lankydami mirusių artimųjų kapus, žmonės ir pakeliauja.

„Jei tai tolima kelionė, užsukama aplankyti įžymių turistinių vietų. Sprendžiant iš lankytojų, užsukusių į Turizmo informacijos centrą, ir iš lankytojų užduotų klausimų, ši tendencija buvo itin ryški praėjusiais metais“, – pasakoja R. Kapačinskaitė.

Birštono turizmo informacijos centro direktorė taip pat atkreipia dėmesį, kad jau dabar gyventojai rezervuoja vietas apgyvendinimo įstaigose. Vis dėlto, anot jos, vietų dar yra.

„Apklausėme apgyvendinimo įstaigas. Taip, rezervacijų ir užklausų gana daug, tačiau reikėtų paminėti, kad Birštone apgyvendinimo įstaigos yra įvairaus pobūdžio: sanatorijos, viešbučiai su SPA, mažesni viešbučiai, vilos, poilsio namai ir pan. Daug vietų jau rezervuota sanatorijose ir viešbučiuose su SPA“, – kalba R. Kapačinskaitė.

Birštono turizmo informacijos centro direktorė tvirtina, kad verslininkai ilgąjį savaitgalį kainų nepakelia.

„Kai kurios įstaigos formuoja specialiuosius pasiūlymus. Ilgalaikės nakvynės kainodara patrauklesnė“, – komentuoja R. Kapačinskaitė.

Ragina nelaukti paskutinės minutės

Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė taip pat atkreipia dėmesį, kad nors turistų skaičius minėtą savaitgalį ypač priklauso nuo oro, neretai naudojamasi proga ir pareiga aplankyti kapines derinama su poilsiu.

„Kuo daugiau laisvų dienų, tuo žmonės labiau tuo naudojasi – apvažiuoja kapines ir paskui skiria laiko poilsiui“, – sako R. Kmitienė.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė sako, kad pastaraisiais metais Vėlinių savaitgalį gyventojai linksta derinti su laisvalaikio planais. Vis dėlto ji sako, kad šiemet dalis žmonių, matyt, dar nepastebėjo, jog dėl lapkričio 2-osios savaitgalis bus ilgesnis, todėl ne visi tą dieną rezervavosi vietas apgyvendinimo įstaigose.

Kuo daugiau laisvų dienų, tuo žmonės labiau tuo naudojasi – apvažiuoja kapines ir paskui skiria laiko poilsiui.

„Šiuo metu matome, kad ne visi svečiai yra pamatę, jog savaitgalis bus ilgasis. Daugelis, matyt, to nežino ir daugiausia apartamentus rezervuojasi penktadieniui–sekmadieniui. Kai žmonės tai sužino, jaučiasi, kad pakeičia savo planus. Svečiai lankosi tiek kavinėse, tiek restoranuose, tiek viešbučiuose“, – komentuoja I. Valaitienė.

Vis dėlto ji pabrėžia, kad laiko dar yra, todėl apgyvendinimo vietą ilgajam lapkričio savaitgaliui Palangoje rasti dar galima.

„Rezervacijų jau yra, bet akivaizdžiai matyti, kad daugelis nežino, jog bus ilgasis savaitgalis. [...]

Kainos šį savaitgalį tikrai nėra didesnės – taikomos įprastos savaitgalio kainos, jos yra kiek didesnės nei darbo dieną. Skirtumas nedidelis – nuo 10 iki 20 eurų už parą“, – teigia I. Valaitienė.

Kitokia situacija Neringoje, sako Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktoriaus pavaduotoja Angelina Stabingienė.

„Paprastai lapkričio 1-ąją į Neringą turistai neplūsta. Šiais metais pastebime, kad šios tendencijos nesikeis, nes kol kas nesulaukėme užklausų gausos. [...] Šį savaitgalį vietų tikrai yra. Dviviečio kambario kaina su pusryčiais – nuo 55 iki 89 eurų. Privačiajame sektoriuje vietų taip pat yra, kaina dviem asmenims gali būti nuo 40 iki 60 eurų už parą“, – komentuoja A. Stabingienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.