Verslas

2020.09.10 08:57

Po vakar pasklidusių gandų – Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje ramu, vilkikai kerta sieną kaip anksčiau

Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS2020.09.10 08:57

Po trečiadienį kilusių kalbų, neva Baltarusija nuo ketvirtadienio nebeįsileis Lietuvoje registruotų vilkikų, pasieniečių atstovai tikina, kad situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje išlieka įprasta. 

Trečiadienį viešojoje erdvėje ėmė plisti informacija, kad Baltarusija nuo ketvirtadienio gali nebeįsileisti į šalį vilkikų su lietuviškais registracijos numeriais.

Kad tokią informaciją girdėjo, LRT.lt patvirtino „Linavos“ atstovai ir komercijos atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Baltarusijoje Julijus Glebovas.

Tačiau kaip praneša Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis, kol kas situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje yra „darbinė“.

„Medininkuose šiek tiek padaugėjo vilkikų ir jų yra apie 100, o Šalčininkuose apie 20. Bet čia yra darbinė situacija, nieko ypatingo“, – LRT.lt teigė pasieniečių atstovas.

Jis taip pat patvirtino, kad pasieniečiai kol kas nėra gavę jokios oficialios informacijos iš Baltarusijos apie ketinimus į šalį nuo ketvirtadienio neįsileisti Lietuvoje registruotų vilkikų.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas BNS sakė, kad situacija ketvirtadienį nepasikeitė, vilkikai į Baltarusiją važiuoja be trikdžių.

„Ką tik kalbėjau su giminingos asociacijos Baltarusijoje prezidentu, jis pasakė, kad niekas nepasikeitė, nėra oficialaus dokumento apie tai, kad būtų ribojimai ar kad būtų išskirtinis dėmesys Baltijos šalims“, – komentavo R. Austinskas.

„Tikrai neturime jokios informacijos apie jokius trikdžius, važiuoja automobiliai įprastai“, – pridūrė jis.