Verslas

2020.07.08 18:38

Nerijus taip mėgsta ledus, kad net ryžosi imtis verslo: dėl jo naminių ledų kai kurie specialiai traukia į Rokiškį

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.07.08 18:38

Rokiškėno Nerijaus Liolio ledų gamybos įmonė veikia jau ketvirtį amžiaus, tačiau net ir pats verslininkas nesistebėtų, jeigu apie „Nerijaus ledus“ kai kurie nebūtų girdėję. Kaip LRT.lt sako pašnekovas, klientų jau dabar pakanka, todėl reklamuotis net nėra noro. „Kas žino, kur rasti mūsų ledų, tie randa. Kas nežino, dėl tų neišgyvename“, – juokiasi pašnekovas ir pripažįsta, kad ledų gamyba per visus veiklos metus vis dar labiau primena amatą nei verslą.

Ledų gamintojas, bendrovės „Nerijaus ledai“ įkūrėjas Nerijus Liolys LRT.lt pasakoja, kad idėja gaminti ledus kilo dar prieš tris dešimtmečius, o jos atsiradimą paskatino ne kas kitas kaip meilė ledams.

„Pati idėja kilo jau prieš 30 metų. Sakyčiau, dar jaunystėje, paauglystėje, kai pats labai mėgau ledus valgyti, gaminti maistą ir kažkaip... tiesiog kilo tokia idėja ir ta linkme ir mokslai klostėsi. Po truputį viskas taip ir prasidėjo. Trejus metus iki įmonės įkūrimo buvo mintys, kad būtų visai įdomu tai padaryti“, – sako N. Liolys.

LRT.lt tęsia straipsnių ciklą „Aplink Lietuvą“! Visą vasarą žurnalistai keliaus po atokiausius šalies regionus ir miestelius, kalbins vietos gyventojus, verslininkus bei aktyvius bendruomenių narius, kad jų unikalias istorijas išgirstų visa Lietuva. Apie tai portale LRT.lt skaitykite kiekvieną savaitę.

Galiausiai jis bendrovę teigia įkūręs dar 1995 m., o iki tol trejus metus eksperimentai ir degustacijos vyko draugų virtuvėse. „Daug kas sako „verslas verslas“, bet mes labiau esame amatininkų lygmenyje, ne tiek verslininkai“, – juokiasi pašnekovas.

Vis dėlto pats N. Liolys nesistebi, jeigu kai kurie apie jau ketvirtį amžiaus veikiančią bendrovę ar jos gaminamus ledus nėra girdėję – ledų prekybos tinklų parduotuvėse įsigyti nėra ir, tikėtina, nebus galima, o visoje Lietuvoje yra vos kelios dešimtys kavinių ir parduotuvių, kur ledai parduodami.

„Kas žino, kur rasti mūsų ledų, tie randa. Kas nežino, dėl tų neišgyvename, o kurie labai nori, tie sužino ir suranda. Vis tiek visiems neužteks, bet tie, kurie tikrai ieškos, kažkur suras. Daug kas specialiai į Rokiškį važiuoja ledų paragauti“, – sako N. Liolys.

Tiekti ledus prekybos centrams atsisako

Jis skaičiuoja, kad bene daugiausia jo gaminamus ledus parduodančių vietų yra Vilniuje – apie 15, o kituose, net ir didžiuosiuose miestuose, paprastai šių ledų galima rasti vos vienoje ar dviejose vietose, kurias pats N. Liolys įvardija kaip nišines.

Verslininkas pasakoja per ilgus darbo metus jau ne kartą sulaukęs pasiūlymo ledus tiekti ir prekybos tinklų parduotuvėms, bet teigia tokių pasiūlymų atsisakęs pirmiausia dėl to, kad nepajėgtų pagaminti tiek ledų. Tačiau taip pat N. Liolys teigia kreipiantis dėmesį į parduotuvės ar kavinės vertybes.

„Kol kas dar ne, bet yra prekybos centrai, kurie mūsų ledų prašo jau seniai, bet mes žinome, kad pajėgumai yra labai maži. Todėl kai kurie prašo tik parduotuvytėse ar ūkininkų skyreliuose, sveikesnių produktų kampeliuose. Tikrai nesakome, kad niekada nebus, bet prie bendrų ledų, toje bendroje salėje tikrai nebus“, – neabejoja N. Liolys.

Vis dėlto jis pripažįsta – planų plėsti veiklą yra: „Planų plėstis turime, nes, norint išsilaikyti vien iš to, ką darome, iš tų fasuotų ledų, pajėgumai turėtų būti didesni, kad mums tai pradėtų apsimokėti. Mūsų tikslas – pagaminti dvigubai ar trigubai daugiau, bet tų vietų vis tiek bus labai mažai. Ir tų ledų kiekis nebus toks, kad juos būtų galima pamatyti kiekvienoje parduotuvėse“, – tikina N. Liolys.

Didžiųjų įmonių konkurentėmis nelaiko: visuotinio poreikio nepatenkinsime

Jis sutinka, kad klientus kartais gali išgąsdinti ir kaina – už 110 g porciją, priklausomai nuo ledų rūšies ir parduotuvės ar kavinės antkainio, klientas gali sumokėti 2–3,5 euro.

N. Liolys tikina, kad kainą lemia ir naudojami produktai. Pavyzdžiui, becukriams ledams naudojami sirupai, o veganiškiems – kokosų pienas, todėl ledų savikaina išauga.

N. Liolys tikina nesijaudinantis dėl konkurencijos ar galimybės, kad veganiškus ar ledus be pridėtinio cukraus gali imti gaminti daug didesni ledų gamintojai.

„Kai yra visuotinė paklausa, bet koks verslas prie to prisitaiko. Jeigu bus visuotinis poreikis, mes tikrai jo nepatenkinsime. Jeigu kažkas iš didesnių gamintojų pradės gaminti sveikesnius, natūralesnius produktus, jeigu pradės keisti cukrų kitais, sveikesniais, produktais, mes tikrai to nelaikysime konkurencija, bet kaip teigiama linkme judančios pramonės tendencija“, – sako N. Liolys.

Paklaustas, kodėl savo verslo nekūrė didesniame mieste, nes būtent pastarieji dažnai laikomi tinkamesnėmis vietomis, N. Liolys juokiasi – „nesu toks verslus“. Jis teigia, kad verslas prasidėjo dar tada, kai po mokslų buvo gana įprasta grįžti į gimtąjį miestą, todėl taip padarė ir jis pats.

„Aš gal nesu toks verslus žmogus, bet labiau mėgstu daryti tai, kas patinka. Buvo tas laikmetis, kai buvo tiesiog įprasta, kad žmonės grįžta į gimtas vietas, savo miestelius ir tiesiog nebuvo tokio verslaus mąstymo, kad reikia daryti kažko labai daug, kad tai turi būti didelis miestas, kad reikia labai daug uždirbti. Tiesiog norėjosi daryti taip, kad būtų galima įgyvendinti savo kūrybiškumą. Nebuvo tikslo parduoti milijonus tų ledų [porcijų]“, – sako N. Liolys.

Kartais per vasarą pagamindavo daugiau kaip 100 skirtingų ledų skonių

Tačiau, panašu, pastarasis tikslas galbūt ir buvo įgyvendintas. N. Liolys skaičiuoja, kad per visus veiklos dešimtmečius jis sukūrė bene tūkstantį skirtingų ledų skonių ir rūšių. Kai kurie jų gyvavo itin trumpą laiką, o kiti tebuvo eksperimentų dalimi.

„Visa tai yra improvizacija. Vieną kitą vasarą esame registravę, kiek ledų rūšių sukūrėme, tai jų buvo apie 100 ar net daugiau kaip 100 per vieną vasarą. Buvo toks laikmetis, kai buvo įdomu padaryti labai daug ir įvairių receptų. O šiuo metu gaminame tai, kas patinka mums, kas patinka klientams. Atėjo laikas, kai reikia gaminti ledus, o ne užsižaisti ceche, kūrybiniuose procesuose“, – pripažįsta N. Liolys.

Jo teigimu, receptai gimsta labai įvairiai ir kartais netikėtuose deriniuose, pavyzdžiui, derinant žaliąją citriną ir baziliką: „Kartais nėra prognozuojamas nei laikas, nei vieta, – juokiasi N. Liolys. – Kažkaip taip susiklosto. Tai gali būti visiškai netikėtoje vietoje – kažką pamačius ar paragavus, gali kilti mintis apie ledus, naują produktą. Netgi nukeliavus į kitą šalį, atostogų metu gimsta kažkokie nauji, įdomūs skoniai“

Būtent įdomūs skoniai, anot N. Liolio, dažnai populiarumo nepraranda visus metus. Jeigu vasarą klientus itin domina ir klasikiniai ledų skoniai – uogų, šokolado ar mango – žiemą paklausūs išlieka ledai be pridėtinio cukraus, veganiški ar įdomių derinių.

„Žiemą veiklos gerokai mažiau. Jeigu tai, ką gaminame, atskirtume į klasikinius skonius su klasikine sudėtimi, tai žiemą labai pagyvėja tų kitokių ledų pardavimai – be cukraus, be pieno – tų ledų poreikis nelabai stipriai nukrenta poreikis. O tie ledai, kuriuos galime vadinti visiems suprantamais ledais – pienas, grietinėlė, cukrus, uogos – užmiega žiemos miegu“, – sako N. Liolys.

Ledus galite pasigaminti tiesiog namuose

Kone visą gyvenimą ledus gaminantis N. Liolys primena – jeigu kada ir užsimanytumėte ledų, jų visada galima pasigaminti. Tiesa, pabrėžia pašnekovas, nereikėtų tikėtis, kad jie bus tokie patys, kaip įsigyti parduotuvėje.

„Įmonės kūrimas prasidėjo beveik prieš 30 metų, bet vaikystėje, prieš beveik 40 metų gamindavome ledus kaime ir iš tų produktų, kuriuos turėjome, prisirinkdavome uogų, iš naminio medaus, kurio močiutė ir senelis prisukdavo, pieno, kiaušinių.

Tie ledai buvo nieko panašaus, ką galima nusipirkti parduotuvėse: jie būdavo ir kristalizuoti, ir sušaldavo taip, kad reikėdavo kone kapoti juos, bet buvo smagu tai, kad mes juos patys pasidarydavome. To, ką pasigaminame, niekada nereikia lyginti su įprastu, pramoniniu, parduotuviniu produktu“, – ragina N. Liolys.

Anot jo, naminių ledų pranašumas – galima tiksliai žinoti jų sudėti ir išvengti maistinių priedų, kurių gali pasitaikyti masiniu būdu pagamintuose leduose: „Pats esminis dalykas – kad bus daug meilės, natūralūs produktai ir tai bus sveiktas produktas. Tuo reikia džiaugtis.“

Pats N. Liolys, jeigu galėtų valgyti vos vienos rūšies ledus, nedvejodamas atsako – pasirinktų šokoladinius. Tačiau priduria – į juos kas dieną įdėtų vis kitų priedų: vaisių, uogų, čili pipirų ar kitų prieskonių.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt