Verslas

2020.04.07 18:58

Medicininės kaukės pasiekė vaistines: viena atsieina mažiau nei eurą, riboja pardavimą, pradės prekybą internetu

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.04.07 18:58

Medicininės kaukės, tapusios deficitu, stulbina pirkėjus savo kaina. 50 vienetų pakuotė kai kur atsieina beveik 50 eurų. Bet net už tokius pinigus sunku rasti tokių apsaugos priemonių. Praėjusią savaitę vaistinių tinklai patikino, kad šią savaitę lentynas papildys kaukėmis ir jas pardavinės už savikainą. Kaukių pasiūlys ir prekybos tinklai. Iki koronaviruso protrūkio vaistinėse įsigyti medicininę kaukę buvo galima už keliolika centų.

„Eurovaistinė“ antradienį į savo vaistines patiekė apie 700 tūkst. kaukių. Kaip sakė tinklo atstovė Laura Bielskė, ši prekė – itin paklausi. Netrukus tinklas pasiūlys kaukių įsigyti ir internetinėje vaistinėje.

Vaistinių tinklas, remdamasis taikomais, ribojimais vieno apsipirkimo metu leidžia įsigyti ne daugiau nei vieną pakuotę kaukių, kurioje – 50 kaukių. Galima pirkti ir vieną kaukę. Vienos kaukės kaina – 0,7 euro.

Kaina – nuo 57 iki 65 centų

„Camelia“ vaistinėse antradienį pirkėjai įsigijo 200 tūkstančių vienkartinių kaukių. Žadama, kad ketvirtadienį į didžiąsias „Camelia“ vaistines bus nuvežta dar 250 tūkst. vnt. kaukių.

Kaukės yra parduodamos, anot tinklo atstovų, už savikainą. Priklausomai nuo gamintojo ir įsigijimo kainos, pardavimo kaina svyruoja nuo 0,57 euro iki 0,65 euro už vienetą.

„Dalis mūsų darbuotojų kiekvieną dieną visą savo laiką ir energiją skiria naujų tiekėjų paieškai, kaukes užsakinėjame iš skirtingų gamintojų, kad galėtume įsigyti jau deficitinėmis tapusių priekių ir patenkinti mūsų klientų poreikius.

Vieni pirmųjų gavome tokio dydžio medicininių kaukių papildymą, taip pat kasdien gauname ir apie 10 tūkst. vienetų daugkartinių medžiaginių kaukių“, – kalbėjo „Camelia“ valdančios bendrovės „Nemuno vaistinė“ vadovė Aušra Budrikienė.

Nutarė neprekiauti dėl per aukštos kainos

Kaip sakė „Gintarinės vaistinės“ atstovas Džeraldas Kauneckas, daugkartinių kaukių šiuo metu tinklas siūlo pirkėjams, tiesa, ne visose vaistinėse.

„Bet papildymai iš „Utenos trikotažo“ atvyksta kone kiekvieną dieną, didesnė dalis parduodama per e-vaistinę, žmonės informuojami feisbuko paskyroje. Kaukės parduodamos už savikainą – 2,41 euro už vienetą.

O dėl medicininių kaukių buvo priimtas sprendimas, kad tokiomis kainomis, kurias šiuo metu siūlo tiekėjai, „Gintarinė vaistinė“ neprekiaus, bet ieškomi tiekėjai, kurie kaukes tiektų kainomis, kurios būtų racionalios ir prieinamos visiems žmonės“, – sakė Dž. Kauneckas.

„Benu“ tinkle prekiaujama ir kaukėmis, ir respiratoriais. Kaip sakė tinklo atstovai, į vaistines antradienį buvo atvežta 300 tūkst. kaukių ir 60 tūkst. respiratorių. Vieno respiratoriaus kaina – 3,39 euro.

Atkeliaus ir į parduotuves

Kaip sakė mažmeninės prekybos tinklo „Iki“ atstovė Indrė Baltrušaitienė, šią savaitę „Iki“ parduotuvėse jau bus galima įsigyti daugkartinio naudojimo medžiaginių kaukių, siūnamų Lietuvoje. Jos per ateinančias dienas bus paskirstytos per tinklo parduotuves visoje Lietuvoje. Viena kaukė, kurią galima išskalbti ir naudoti pakartotinai, kainuos 4,99 euro.

„Iš tiekėjų Kinijoje jau esame užsakę didžiulę vienkartinių medicininių kaukių siuntą. Mūsų parduotuves jos turėtų pasiekti kitos savaitės viduryje, jos bus parduodamos pakuotėmis po 50 vnt. Taip pat esame užsakę respiratorių siuntą, kuri šiuo metu laukia siuntų eilėje“, – sakė „Iki“ komunikacijos vadovė.

Vienkartinių kaukių pakuotė „Iki“ parduotuvėse kainuos 34,99 euro.

Netrukus kaukių bus galima įsigyti ir „Maxima“ parduotuvių tinkle. Kaip sakė šios įmonės atstovė Ernesta Dapkienė, kaukės parduotuves turėtų pasiekti trečiadienį, vėliausiai ketvirtadienį. Kol kas ji negalėjo nurodyti kainos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.