Verslas

2020.03.20 18:23

Vaistininkai: paracetamolio pakaks visiems, laukiame dezinfekantų, stinga informacijos rusakalbiams

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.20 18:23

Įvedus prekybos nereceptiniais vaistais ribojimus, vaistinėse smarkiai išaugo paracetamolio pardavimas. Vaistininkai tikina šio vaistinio preparato turintys pakankamai, o kaukių ir dezinfekantų vis dar laukiama. Į kai kurias vaistines šie aukštos paklausos produktai turi atkeliauti šią ir kitą savaitę. 

Kaip sakė „Gintarinės vaistinės“ atstovas Džeraldas Kauneckas, šiuo metu smarkiai išaugo paracetamolio pardavimai.

Jis tai iliustravo skaičiais: šį kovą, palyginti su praėjusių metu kovu, 250 mg paracetamolio pardavimas išaugo 100 proc., o 500 mg – net 700 proc.

„Laikomės nurodymo parduoti po pakuotę. Kaip galime spėti iš informacijos, kurios sulaukiame iš vaistininkų, ribotos pardavimo sąlygos ir paskatino žmones daugiau pirkti atsargai.

Tačiau šio vaistinio preparato turime, taip pat jau keliauja iš užsienio ir papildomai užsakyti vaistai, darome viską, kad pacientai gautų reikalingų vaistinių preparatų, drauge ir konsultuojame, raminame pacientus, kad kaupti vaistų atsargų nereikia – jų tikrai užteks“, – patikino D. Kauneckas.

„Eurovaistinių“ atstovė Laura Bielskė taip pat pabrėžė, kad vaistų nestinga.

„Paracetamoliu klientai domisi dažniau. Šiuo metu galioja sveikatos apsaugos ministro įsakymas parduoti vos po pakuotę, tai pasitaiko įvairiausių atvejų, kad žmonės ateina kasdien arba pasivaikšto ir sugrįžta į vaistinę po kelių valandų“, – pasakojo L. Bielskė.

Be to, kauniečiai tinklo vaistininkai pastebėjo, kad žmonės labai domisi vaistais, skirtais ligai, kuria užsikrėsti pavojus kyla egzotiškuose kraštuose.

„Manome, kad tai informacijos kai kuriose socialinių tinklų grupėse skleidimo pasekmė“, – apibūdino ji.

„Galiu nuraminti, kad vaistinėse paracetamolio tikrai turime. Jeigu nutiktų taip, kad kurioje nors vaistinėje likučiai sumažėtų ar pasibaigtų, iškart papildytume. Sandėlyje likutis pakankamas.

Klientus raginame vaistus pirkti atsakingai ir įsitikinti, kad įsigyjamas kiekis realiai atitinka esamus poreikius“, – sakė ir „Benu“ vaistinių tinklą valdančios įmonės rinkodaros vadovas Mindaugas Urbas.

Laukia kaukių ir dezinfekantų

Vaistininkai sako vaistų turintys pakankamai, bet to negali pasakyti apie medicinines kaukes ir dezinfekcinį skystį.

„Benu“ vaistinės atstovas M. Urbas aiškino, kad kaukių ieškoma visose rinkose.

„Laukiame atvykstant siuntos kitą savaitę, o dezinfekcinis skystis nuo šio penktadienio pasiekia vaistines, jo išsiuntėme beveik 4 000 litrų“, – pabrėžė M. Urbas.

Šiuo metu medicininių kaukių ir dezinfekcinio skysčio neturi ir „Gintarinė vaistinė“.

„Stengiamės užtikrinti vaistininkų saugumą, tad turimos kaukės, pirštinės yra laikomos vaistininkams, ypatingą dėmesį skiriame vaistinių patalpų nuolatiniam dezinfekavimui, kad užtikrintume ir klientų saugumą.

Tikimės kitą savaitę gauti medicininių kaukių ir dezinfekcinio skysčio ir pardavimui“, – sakė Dž. Kauneckas.

Atkeliaujant kaukių laukia ir „Eurovaistinės“.

Kabina plakatus rusų kalba

L.Bielskė pabrėžė, kad vaistininkai susiduria ir su dar viena bėda visuomenėje.

„Rusakalbiams labai trūksta informacijos apie koronavirusą, padėtį šalyje.

Kabiname visur plakatus, siunčiame žinutes visiems vyresniems žmonėms Vilniuje ir Visagine“, – sakė „Eurovaistinių“ atstovė.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt