Naujienų srautas

Verslas2020.02.19 11:50

Medžioklėje dalyvavęs „Biovelos“ bendraturtis: apie stumbrę su jaunikliu buvom įspėti

BNS 2020.02.19 11:50

Stumbrės žūtimi pasibaigusioje medžioklėje dalyvavęs „Biovelos“ bendraturtis Virginijus Kantauskas teigia, kad apie stumbrę su jaunikliu medžiotojai prieš medžioklę buvo įspėti.

„Šios medžioklės metu per instruktažą vadovas paminėjo, kad pirmo varymo metu bus stumbras su stumbriuku. Mes matėme ir pačią ramiai vaikščiojančią stumbrę. Niekas į ją net nekreipė dėmesio, tik pasidžiaugėme, kad yra toks žvėris“, – portalui delfi.lt trečiadienį teigė V. Kantauskas.

Jis taip pat teigė, kad instrukcijos visada pakartojamos, pasakoma, kokios gali būti išskirtinės sąlygos, į ką galima šauti. Tačiau V. Kantauskas tvirtino, kad tai, kad buvo nušauta stumbrė, yra nelaimingas atsitikimas.

„Tai nelaimingas atsitikimas. Galbūt ne visi medžiotojai matė žvėrį. Po pirmo varymo mes susirinkome, prie manęs priėjo Jonas Slapšinskas ir pasakė, kad jam nutiko nelaimė – sumedžiojo stumbrę. Pasakiau, kad turės problemų“, – sakė V. Kantauskas.

Su vadovu sutarėme kviesti gamtos apsaugos inspektorius ir tiesiog rengti ilgesnius pietus, kad pareigūnai galėtų atvažiuoti. Pats medžiotojas mums detalių nepasakojo. Vienas iš padėjėjų jį nuvežė prie inspektorių. Mes, medžiotojai, net nesupratome, kas nutiko“, – teigė jis.

Stumbrę sumaišęs su šernu sausio pradžioje vykusioje medžioklėje nušovė Utenos tarybos narys „valstietis“ Jonas Slapšinskas, jam už tai anksčiau skirta 12,2 tūkst. eurų bauda. Ją politikas sumokėjo.

Stumbro patelė sumedžiota Valstybinių miškų urėdijai priklausančiame Krekenavos-Naujamiesčio profesionalios medžioklės ploto vienete varyminės medžioklės metu.

Politikui skirta bauda turėtų padidėti iki 36,6 tūkst. eurų, kadangi nustatyta, kad stumbrė turėjo jauniklį, kuris praėjusią savaitę nugaišo Pašilių stumbryne.

BNS primena, kad šioje medžioklėje taip pat dalyvavo įtakingi politikos ir verslo atstovai, tokie kaip Seimo narys „socialdarbietis“ Rimantas Sinkevičius, buvęs europarlamentaras socialdemokratas Zigmantas Balčytis, buvęs Seimo narys kooperatyvo „Agroaves group“ vadovas Jonas Jagminas, įmonės „Grigeo“ didžiausias akcininkas Gintautas Pangonis, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas“ įkūrėjas Rolandas Valiūnas, kelių tiesimo įmonės „Fegda“ vienas akcininkų Arvydas Gribulis ir kiti.

Tyrimą dėl nušautos stumbrės jau atliekanti Panevėžio apskrities policija iki šiol vertino Panevėžio aplinkosaugininkų veiksmus.

Stumbras yra įtrauktas į Lietuvos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą kaip saugomas žinduolis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi