Verslas

2019.09.19 13:07

Valdantieji remia iniciatyvą drausti aromatizuotas elektronines cigaretes

atnaujinta 13.45
BNS, ELTA 2019.09.19 13:07

Valdančiųjų partijų atstovai išsakė paramą opozicijos iniciatyvai uždrausti aromatizuotas elektronines cigaretes. Paramą išsakė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Kvapiąsias medžiagas siūloma uždrausti nuo kitų metų liepos. Iniciatyvos šalininkai sako, kad tokie kvapai kaip vyšnių, vanilės ar mėtų gali pripratinti jaunuolius prie nikotino.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sako, kad pritaria siūlymui drausti elektroninėse cigaretėse naudojamą aromatizuotą skystį.

„Prieš kelerius metus esu ne kartą minėjęs, kad ilgai netruks, kol atsiras įrodymų, kad šitos medžiagos sukelia įvairiausias problemas. Aišku, užtrunka šiek tiek laiko, kol žmonių sveikata yra pažeidžiama. Užtruko su tabaku įrodyti šituos poveikius, užtruko su elektroninėmis cigaretėmis. Neabejoju, tuoj turėsime naujų įrodymų dėl produktų, kurie yra kaitinami, nedeginami“, – Vyriausybės valandoje į parlamentaro Mykolo Majausko klausimą atsakė A. Veryga.

Pasak ministro, šiuo atveju turi būti bendra logika, nes direktyvoje numatyta tabako gaminiuose atsisakyti aromatinių medžiagų.

Anot sveikatos apsaugos ministro, egzistuoja ir kita problema – sunku kontroliuoti, kokie skysčiai pilami į elektronines cigaretes.

„Elektroninėse cigaretėse supilami skysčiai, kur net ne nikotinas, o sintetiniai kanabinoidai ar panašiai. Labai sudėtinga kontroliuoti ir prižiūrėti. Tikrai prisidėsiu prie diskusijos, kad Seimas rimtai ir kompleksiškai pažiūrėtų į šitą klausimą“, – sakė A. Veryga.

„Valstiečių” lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį žurnalistams sakė, kad su šiuo siūlymu dar nėra susipažinęs, tačiau teigė, jog reglamentuoti kai kurių rūšių tabako prieinamumą vaikams yra svarbu.

Tuo metu elektroninių cigarečių pardavėjai sako, kad, įgyvendinus šį siūlymą, skysčių asortimentas sumažėtų 90 proc. Pasak jų, aromatinių skysčių draudimas taip pat padidintų šių produktų atsiradimą šešėlinėje rinkoje.

Tokį draudimą jau yra įvedusi Estija. Švedijoje jis įsigalios nuo 2020 metų.

Šią iniciatyvą pateikė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys M. Majauskas.

Po ja pasirašė pasirašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius, Mišrios Seimo narių grupės frakcijos seniūnas Andrius Mazuronis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Michalas Mackevičius, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen, frakcijos „Lietuvos gerovei“ narė Ona Valiukevičiūtė.

Projektą su parašais ketvirtadienį išplatino Seimo TS-LKD frakcijos viešųjų ryšių grupė.