Naujienų srautas

Verslas2019.07.02 19:50

Skundžiasi Statistikos departamento apklausomis apie turizmą: duomenys ne tik pavėluoti, bet dar ir brangūs

Šimtus tūkstančių eurų apklausoms išleidžiantis Statistikos departamentas sulaukia kritikos dėl rinkimo tokios informacijos, kuri neva yra perteklinė, o ir būdai ją surinkti – esą pasenę.

Vilnių, kupiną skaičių, mato Statistikos departamentas. Kaip duomenys renkami nustebino apžvalgininką Rimvydą Valatką.

Jis gavo laišką - apklausą, kurios tikslas išsiaiškinti, kiek jis ir jo šeima keliauja. Laiške rašoma, kad anketą galima užpildyti ir internetu, o jei netinka ir taip, į namus ateis klausėja, kuri visus atsakymus užrašytų.

„Aš manyčiau, kad tai yra mokesčių mokėtojų pinigų taškymas, nes apie 80-90 proc. duomenų galima surinkti iš oficialių šaltinių, viešbučių, oro uostų, transporto kompanijų, restoranai ir panašių įstaigų. Bet manau, kad tai ne valstybės funkcija daryti apklausas, jas daro „Vilmorus“, „Spinter“ ir kitos. Jeigu valstybė užsakytų apklausti 6000 žmonių, būtų nemažas mūsų pinigų sutaupymas“, – savo požiūrį dėsto apžvalgininkas.

Konkrečiai šios statistikos departamento apklausos kaina - beveik 300 tūkstančių eurų.

„Na tiesiog mes neturime interneto adresų kiekvieno iš gyventojų. Kiekvienas susikuria internetą ir mes bent dabar neturime ir manome, kad taip yra oficialiau, maloniai kviečiame dalyvauti su direktoriaus parašu“, – sako Statistikos departamento direktoriaus pavaduotoja Dalia Ambrozaitienė.

Pastabų statistikos departamentui turi ir „GO Vilnius“. Už turizmo ir verslo plėtrą atsakinga agentūra norėtų gauti naujesnius duomenis, nes dabar jie skaičiuojami už esamą ketvirtį, o gaunami - kito pabaigoje.

„Kitos šalys, kaip Estija, skaičiuoja kas mėnesį ir žino, kiek turistų atvyko praeitą mėnesį, o kroatai dienos tikslumu. Jiems tai leidžia daryti daugiau naudingų sprendimų ir geriau strateguoti. Mums reikia žinoti, ar turistai atvažiuoja dėl renginio, ar kad vyko rinkodaros kampanija, kuri apveiki, ar dėl to kad atsidarė nauji skrydžiai ir kokios priežastys daro įtaką kasdieniams srautams. Tai, jeigu mes tų srautų nežinome ar gauname pavėluotai, analizuoti ar daryti iš vadas yra labai sunku“, – sako „GO Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Pasigendama ir tikslesnės statistikos apie konferencijų turistus. Dabar tokius duomenis „GO Vilnius“ renka iš konferencijų rengėjų, bet sprendimas, ar skaičiais pasidalyti priklauso tik nuo pačių renginių organizatorių geranoriškumo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi