Veidai

2017.12.08 14:28

Žada kardinaliai kitokią eurovizinę sceną: įkvėpė S. Sobralis

LRT.lt2017.12.08 14:28

Jokių LED ekranų ir projekcijų, visas dėmesys – į atlikėjus ir jų dainas. Taip atrodys šiųmetinė „Eurovizijos“ scena, žada konkurso rengėjai. Jų teigimu, jau laikas pamiršti daugiau nei penkiolika metų naudotas technologijas ir atsigręžti į natūralumą – šią mintį, organizatorių teigimu, „pametėjo“ pernykštis nugalėtojas – Salvadoras Sobralis.

Kiek anksčiau žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, jog scenos kūrybinės koncepcijos pagrindu tapo Lisabonos, kaip tolerantiško miesto, įvaizdis ir vandenynas, jungiantis Portugaliją su likusia Europa. Kūrėjai atskleidžia, jog prie naujos scenos idėjos prisidėjo ir pats pernykštis nugalėtojas S. Sobralis, iš visų dalyvių stipriai išsiskyręs savo daina ir unikaliu pasirodymu. Po jo pergalės Portugalijos transliuotojo RTP darbuotojams įstrigo viena S. Sobralio išsakyta mintis – „Muzika yra jausmas”.

Vadovaudamiesi šiuo pasisakymu RTP ir nusprendė kurti eurovizinę sceną. Konkurso rengėjai žada, jog ji pasižymės šiais išskirtinumais: teatralinis pojūtis, ypatingas vaidmuo – apšvietimui ir režisūrai, jokių LED ekranų ir projekcijų, visas dėmesys – pasirodymams. Tokia scena, anot kūrėjų, sustiprina šiųmetinį šūkį – „All Aboard!“

Vienas organizatorių – Ola Melzigas – teigia besidžiaugiantis priimtu kūrybiniu sprendimu atsisakyti LED ekranų ir projekcijų šiųmetiniame konkurse: „Buvau vienas iš iniciatorių įtraukiant šią technologiją į „Eurovizijos“ sceną praėjusiame dešimtmetyje, ir mes puikiai ją išnaudojome daugiau nei 15 metų. Galbūt dėl to jaučiu, kad atėjo metas dideliems pokyčiams – perkurti koncepciją ir visą dėmesį nukreipti į atlikėjus ir jų dainas.

Mūsų scena bus ypatingai universali net ir be LED ekranų bei projekcijų ir turės visus įrankius, reikalingus nuolat keistis ir kurti unikalius vaizdus bei pojūčius visoms besirungiančioms dainoms. Ji atrodys šviežiai, moderniai ir puikiai atitiks S. Sobralio Kijevo konkursinėje scenoje po pergalės išsakytą mintį – muzika nėra fejerverkai!“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt