Tavo LRT

2019.01.21 21:18

„Ką po darbo?“ V. Savukynas: geriausias knygas jau esu perskaitęs

Martina Račkauskaitė, Ieva Ripinskytė, LRT.lt2019.01.21 21:18

„Po dešimties, penkiolikos ar dvidešimt metų klasikines knygas skaitysiu iš naujo“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Istorijos detektyvai“ vedėjas Virginijus Savukynas. Anot jo, Homero, Dantės, Šekspyro ir kitų klasikų parašyti kūriniai buvo geriausi kada nors skaityti, todėl teks kartoti ir vėl, kai atsiras daugiau laisvo laiko.  

LRT TELEVIZJOS laidos „Istorijos detektyvai“ vedėjas V. Savukynas, kalbėdamas apie laiką po darbo, prisimena seną posakį.

„Sakoma: „Susirask mėgstamą darbą ir tau nereikės dirbti.“ Šis pasakymas turi antrą pusę. Kai susirandi mėgstamą darbą, tai visas laikas tampa laisvalaikiu arba darbu. Kai aš nedirbu, turiu įvairių užsiėmimų“, – tikina jis.

Pasak V. Savukyno, laisvomis dienomis jis užsiima buities darbais – tai pirmas variantas: „Guliu lovoje ir skaitau knygas – antras variantas. O jei mes kalbame apie laisvalaikį ir atostogas... Man labai patinka vaikščioti po kalnus.“

V. Radžiūno/LRT nuotr.

Laidų vedėjas pasakoja besižavintis kalnais: „Ne su alpinizmo įranga keberiotis per visokias uolas, ant lynų ir pan. Manęs tai nežavi. Mane žavi vaikščiojimas po kalnus. Tu eini, tai yra ir fizinis krūvis. Kitas dalykas – nuostabus vaizdas, o trečia – nuostabus oras.“

Be to, priduria V. Savukynas, laisvomis dienomis ar po darbo jis skaitytų knygas.

„Iš tiesų, manau, kad geriausias knygas, deja, esu perskaitęs. Turiu omenyje klasiką – nuo Homero iki Dantės ir Šekspyro. Aš jas skaičiau būdamas moksleivis. Ir aš turiu tokį sumanymą, nors dabar nėra tam laiko, bet gal po dešimties, penkiolikos ar dvidešimt metų vėl iš naujo jas perskaitysiu“, – atskleidžia laidų vedėjas.

Parengė Viktorija Juškauskaitė.

Daugiau – įraše.