Tavo LRT

2018.11.19 10:22

L. Šeškus: projekto „Du balsai – viena širdis“ nugalėtojus išrinks tikrai ne komisija

Viktorija Juškauskaitė, LRT.lt2018.11.19 10:22

Šio sezono šeimų duetų laimėtojus rinks tik televizijos žiūrovai, portalui LRT.lt sako laidos prodiuseris Laurynas Šeškus. Pasak jo, balsavimas vyks dviem etapais: „Iš penkių porų tris išrinks publika salėje, balsuodama išmaniosiomis kėdėmis, ir komisija. Vėliau iš tų trijų porų laimėtoją rinks televizijos žiūrovai, vyks tiesioginis balsavimas.“

LRT TELEVIZIJOS laida „Du balsai – viena širdis“ antrus metus iš eilės yra išties populiari. Šio muzikinio šou prodiuseris L. Šeškus tikina, kad reitingai – puikūs.

V. Radžiūno/LRT nuotr.

– „Du balsai – viena širdis“ – užsienio kūrėjų formatas. Kodėl jūs sumąstėte įsigyti šio projekto teises ir prodiusuoti?

– Iš tikrųjų šis projektas pasaulyje nėra labai žinomas ar populiarus. Jis transliuojamas tik vienoje kitoje šalyje. Labai daug kas skeptiškai žiūrėjo į projektus, kuriuose, pavyzdžiui, dainuoja šeimos, giminės. Taip yra todėl, nes patirtis gana prasta – išeidavo saviveikliniai projektai. Kai mes sugalvojome, kad emocinė šiluma gali būti produktas, kurį žiūrovas vartos, – tai buvo gana drąsu, bet mums tai labai pasiteisino.

Esame darę begalę muzikinių projektų, kuriose dainuodavo duetai, dažniau garsūs, bet visada tarp jų pritrūkdavo emocinio ryšio, kad ir kiek dirbdavo ir repetuodavo. Šiame projekte dėl to, kad dalyviai susiję giminystės ryšiais, jaučiamas visai kitas jaudulys, atsakomybė. Mums tai pasirodė labai įdomu.

Tiesą sakant, lengva nebuvo netgi kalbant su būsimais komisijos nariais, vedėjais. Buvo sunku įkalbėti žmones, nes iš pirmų kelių sakinių atrodė, kad vėl bus saviveiklos konkursas, bet pasigilinus ir nupasakojus koncepciją, atsirado pasitikėjimas. Džiaugiamės, kad pavyko.

 Pernai šeimų duetai tik prasidėjo, minėjote, kad nebuvo lengva. Kaip viskas vyko šiemet?

– Šiais metais kažkuriuo atžvilgiu buvo lengviau. Žmonės jau žinojo, į kur ateina ir ką ruošiasi daryti. Taip pat suprato, kad bet kuriuo atveju mes išlaikysime tam tikrą poziciją, atmosferą ir pagarbą jiems.

– Beje, kodėl šiemet laidas veda viena Jurgita Jurkutė-Širvaitė?

– Martynas Levickis yra labai užsiėmęs, turi daug koncertų. Iš tikrųjų mes šiek tiek keitėme formą, nežinau, ar žmonės pastebėjo, nors tai ir nėra būtina.

Mes pakeitėme komisijos vaidmenį – iš tipinės, kuri laidoje paprastai būna svečias, mūsiškės komisijos ir vedėjos vaidmenys buvo susipynę. Komisija aiškino žaidimo taisykles, kai ką pristatinėjo. Tai buvo tiesiog režisūrinis eksperimentas, kuris pasiteisino.

– Ar nebuvo kažkokių nepasitenkinimų dėl to, kad muzikiniame šou jėgas išbando žinomi veidai?

– Visko būna. Tačiau tie atlikėjai visada ateina su žmogumi, kuris nėra profesionalas: sūnėnais, seserimis, broliais. Tai labai įdomu. Be to, vertina ne kvaili žmonės. Asmeniui, pirmą kartą žengiančiam į sceną su didžiuliu jauduliu, publika skiria daugiau taškų nei tam, kuriam tai nėra pirmas kartas ir kuris ne tiek jaudinasi. Nemanau, kad profesionalai turi privalumų prieš kitus dalyvius.

A. Šarkūno/LRT nuotr.

– Kaip manote, kas lėmė laidos populiarumą?

– Tai lėmė ypatingas emocinis ryšys. Kai dainuoja du svetimi žmonės – jie vaidina. Pasirodant artimiems asmenims, jaučiasi tikras jaudulys ir atsakomybė vienas už kitą. Taip pat yra ir kitoks emocinis virpesys ore. Manau, kad tai vienas pagrindinių dalykų.

– Papasakokite, kaip finalo metu (gruodžio 8-ąją) vyks balsavimas. Ar nuomonę išreikš studijos publika, komisija ir žiūrovai už televizijos ekranų?

– Į finalą pateks penkios poros, tačiau viskas vyks dviem etapais. Iš penkių porų tris išrinks publika salėje, balsuodama išmaniosiomis kėdėmis, ir komisija. Vėliau iš tų trijų porų laimėtoją rinks televizijos žiūrovai, vyks tiesioginis balsavimas. Pernai buvo taip pat. Tad nugalėtoją išrinks tik televizijos žiūrovai.

E. Genio/LRT nuotr.

– Projekto metu laužote taisykles – grįžta iškritę dalyviai. Kodėl taip nusprendėte?

– „Laužyti taisykles“ – sąlyginis pasakymas, nes esame pramoginio formato laida. Formatas yra būtent toks, kad atrodytų, jog taisyklės yra laužomos. Tai dramaturginiai ir režisūriniai sprendimai.

– Kokie jūsų įspūdžiai baigiantis antrajam sezonui?

– Mes turime be galo daug keistų talentų, kurie nedrįsta to parodyti. Labai smagu, nes kai kurie įsitraukia. Tačiau Lietuvoje daug talentingų žmonių, nebuvusių scenoje, greičiausiai dauguma ant jos ir nebeužlips. Dėl to labai gaila, bet gal gyvenimas privers.

– Tai ar bus trečias projekto „Du balsai – viena širdis“ sezonas?

– Tikrai negalime šito pasakyti. Tai priklausys nuo televizijos sprendimų.

Šeimų duetai – kiekvieną šeštadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt