Tavo LRT

2018.01.12 09:46

„KlipVid“ apdovanojimuose išrinktas geriausias 2017 metų vaizdo klipas

LRT.lt2018.01.12 09:46

Sausio 11 d., LRT 1-ojoje studijoje surengti jau penktieji „KlipVid“ apdovanojimai. Paskelbti „Geriausio režisieriaus“, „Metų debiuto“ ir „Publikos simpatijų“ laimėtojai. „Geriausio klipo“, sukurto 2017-aisiais, prizas atiteko grupei „Antikvariniai kašpirovskio dantys“ ir jų vaizdo klipui „Indai“.

Ceremoniją atidarė praėjusių metų nugalėtojas aktorius, režisierius ir dainų autorius Andrius Kaniava. Jis atliko kūrinį „Penktadienis. 13 diena“, kuris pernai būtent ir nugalėjo konkursą „KlipVid“. A. Kaniava paminėjo, kad laimėjęs kūrinys dabar jau gyvena atskirą gyvenimą ir jam visai neblogai sekasi.

Ceremonijos vedėjas – Ignas Andriukevičius. Šventinę vakaro atmosferą palaiko atlikėjai Girmantė Vaitkutė, Golden Parazyth, Kristijonas Ribaitis, „Baltasis kiras“.

Lemtinga šio vakaro akimirka – apdovanojimas už „Geriausią klipą“. Šios nominacijos nugalėtoją paskelbė, statulėlę ir 2500 eurų prizą įteikė „KlipVid“ konkurso vadovė Eglė Žižytė.

„Geriausio klipo“, sukurto 2017-aisiais, prizas atiteko grupei „Antikvariniai kašpirovskio dantys“ už klipą „Indai“. „Antikvariniai kašpirovskio dantys“ – Lietuvos muzikos grupė iš Vilniaus, susikūrusi 2006 metais. Muziką kuria ir ant scenos, ir ekrane. Pasaulis grupės klipuose – fantasmagoriškas, teatrališkas, sutirštintomis spalvomis. Toks, kokia ir jų muzika.

Geriausią klipą sukūrusios grupės nariai dėkoja už apdovanojimą ir sako, kad klipas yra bendras visų darbas. Anot atlikėjų, klipas kviečia būti svetingais šeimininkais ir kiekviename, gal ir keistame, dalyke surasti ką nors gera. Beje, gyvatei, kurią matote klipe, yra duotas Sauliaus vardas. 

Tarp nominantų buvo šie dalyviai:

„Šventinis bankuchenas“ – „Vyturiai“

„Antikvariniai kašpirovskio dantys“ – „Indai“

„Wolfsome“ – „Home when I'm with you“

Kazimieras Likša – „Per pusę“

Marijonas Mikutavičius – „Nemirtingi“

Konkurso vadovė E. Žižytė sakė, kad per 5-erius metus pasikeitė tiek pats „KlipVid“ konkursas, tiek vaizdo klipų dinamika, išaugo prizinis fondas, patobulintos taisyklės, padaugėjo nominacijų įvairovė.

„Tačiau konkurso tikslas liko tas pats – skatinti kūrybą ir padrąsinti kūrėjus, kūrybines grupes, režisierius ir atlikėjus. Džiaugiamės galėdami suteikti plaformą ir galimybę kūrėjams pristatyti kūrybą. Ateityje žadame neapsiriboti vien tik Lietuva“, – sako E. Žižytė.

Dar viena šį vakarą atskleista nominacija – „Publikos simpatija“. Paskelbti nugalėtoją ir įteikti prizą atvyko muzikos apžvalgininkas, žurnalistas Ramūnas Zilnys. Laimėtojui atiteko ir 1000 eurų skatinamasis prizas.

„Publikos simpatijos“ prizą laimėjo Tavis Melody (Tadas Vilčinskas) ir jo kūrinio „Kiek dar bus karų?“ vaizdo klipas. Muzikinę veiklą T. Vilčinskas pradėjo būdas 7-erių, baigė Muzikos ir teatro akademiją, šiuo metu tęsia veiklą kaip solo atlikėjas.

T. Vilčinskas išsakė  didelį ačiū visiems savo fanams.

„Po šio konkurso pamačiau, kad turiu kur kas daugiau klausytojų nei galėjau pagalvoti visiems dėkoju“, – sako T. Vilčinskas

Tarp pretendentų buvo šie dalyviai:

Tavis Melody (Tadas Vilčinskas) – „Kiek dar bus karų?“

Golden Age – „Gasoline“

Mindaugas Šalkauskas – „Noriu“

Muzikos prodiuseris Martynas Tyla paskelbė „Metų debiuto“ nominacijos nugalėtoją. Šios nominacijos laimėtojui atiteko 1500 eurų prizas.

Geriausiu debiutantu tapo „Wolfsome“ ir jų vaizdo klipas „Home“ (When I'm With You). Grupė „Wolfsome“ savo muzikinį stilių apibūdina kaip rokenrolą, gimusį sumaišius bliuzą ir sunkųjį roką. Vos per kelerius veiklos metus „Wolfsome“ sukaupė nemenką muzikinį turtą: „Metų naujoko“ titulas LRT OPUS jaunųjų grupių konkurse, nominacijos ir vienas įspūdingesnių pasirodymų M.A.M.A apdovanojimuose. Prieš metus pasirodė debiutinis albumas „Origin412“.

Debiutantų apdovanojimą atsiėmusi grupė sakė, kad visi nuopelnai keliauja klipo režisieriui Justui Ramanauskui.

Tarp pretendentų buvo šie dalyviai:

Justinas Jarutis feat. Moniqué – „Stay With Me“ (Režisūrinis J. Jaručio debiutas)

OKATA – „Dagilėlis“

„Wolfsome“ – „Home“ (When I'm With You)

Šį vakarą taip pat išaiškėjo „Geriausio režisieriaus“ nominacijos laimėtojas. Ją paskelbė režisierė Giedrė Žickytė.

„Geriausio režisieriaus“ titulą ir prizą laimėjo rež. Saulius Baradinskas už „Antikvariniai kašpirovskio dantys“  klipą „Indai“. S. Baradinskas yra vaizdo platformos „Vilnius Temperature“ įkūrėjas ir muzikinių vaizdo klipų režisierius. Jis yra dirbęs su grupėmis „Antis“, „Jazzu“, „Antikvariniai kašpirovskio dantys“, „Deeper Upper“, „Rasabasa“ ir t. t.

Nugalėtojas sakė, kad apdovanojimas labai malonus ir gauti jo nesitikėjo.

„Esu dėkingas savo komandai, tai – svajonių komanda. Ačiū už šią dainą ir už scenarijų!“ – kalba S. Baradinskas

Tarp nominantų buvo šie dalyviai:

Rež. Donatas Ulvydas. Marijonas Mikutavičius – „Nemirtingi“

Rež. Ieva Veiverytė. Andis Griva ir WWMM – „Single shot“

Rež. Justas Ramanauskas. „Wolfsome“ – „Home“ (when I'm with you)

Rež. Saulius Baradinskas. „Antikvariniai kašpirovskio dantys“ – „Indai“

Rež. Justas Radvinauskas. „Šventinis bankuchenas“ – „Vyturiai“

Penktojo „KlipVid“ konkurso komisiją sudarė:

E. Žižytė, konkurso vadovė

Asta Einikytė, LRT TELEVIZIJOS vyr. režisierė

G. Žičkytė, režisierė

R. Zilnys, muzikos apžvalgininkas

M. Tyla, muzikos prodiuseris

Edita Utarienė, LATGA atstovė, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė

Darius Vaitiekūnas AVAKA vadovas

Justas Prascevičius AGATA atstovas

Danielius Buckus, režisierius

Darius Užkuraitis, muzikologas, radijo stoties LRT OPUS vadovas

Darius Miniotas, režisierius

Jaroslav Gavrin, operatorius

Rokas Makarevičius, režisierius

Kamilė Milašiūtė, režisierė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt