Tavo LRT

2017.09.28 19:34

Sinoptikė: gali būti net dvi bobų vasaros

Rūta Kupetytė, Deividas Jursevičius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2017.09.28 19:34

Po liūčių pasirodžiusį geresnio oro pliūpsnį galima laikyti bobų vasara, tačiau tikrajai reikia tam tikros sinoptinės situacijos. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, bobų vasaros metu naktimis šąla, bet dienomis būna daugiau nei 20 laipsnių šilumos ir, nors retai, bobų vasara per mėnesį pasitaiko net kelis kartus.

– Kaip vertinate pastarojo meto orus?

– Kelias dienas orai mus labai džiugina, ypač po praėjusios savaitės liūčių, kai buvo 3–5 kartus viršyta dešimtadienio norma. Šiaurės vakarų Lietuvoje lietaus iškrito daugiau nei per mėnesį. Šią savaitę vyravo anticiklonas, aukšto slėgio sritis. Tai susiformuoja šaltose platumose, todėl ir nesulaukiame 23–25 laipsnių šilumos.

– Ar ilgai išsilaikys tokie orai, kokie yra dabar?

– Turėtų išsilaikyti iki pirmadienio, tik problema su debesuotumu. Kelias artimiausias naktis bus vėsu, gali būti arti nulio laipsnių. Dienomis – 9–15 laipsnių šilumos. Sekmadienį debesuotumas dar labiau didės, vėjas sustiprės. Pirmadienį pajusime ciklono priartėjimą prie jūros.

Kiek bus lietaus, duomenys rodo skirtingai. Galbūt pirmadienį po pietų, o smarkiausias – iš pirmadienio į antradienį. Ciklono atėjimas vėluoja, nes anticiklonas visad labiau užsispyręs.

– Ar ši graži savaitė – bobų vasara? O gal ji dar bus?

– Buvo labai prastas oras, todėl sakome, kad tas geresnio oro pliūpsnis rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje – bobų vasara. Žinoma, galima laikyti tai bobų vasara, bet sinoptikai sako, kad tam reikia tam tikros sinoptinės situacijos.

Anticiklonas turi ateiti ne iš šiaurės, o būti kažkur pietuose. Tuomet oras ateina ne iš rytų ar pietryčių, o iš pietų ir pietinių platumų. Tokiu atveju paryčiais gali pašalventi, tačiau dienomis būti daugiau nei 20 laipsnių. Tuo ir skiriasi bobų vasara. Dabar reikėtų dieną sulaukti aukštesnės temperatūros.

– Tai bobų vasara dar tik bus?

– Mes tikimės, kad, jei kitos savaitės pirma pusė bus lietingesnė, vėliau ateis skaidresni orai. Ne visada būna ta bobų vasara, bet pasitaiko, kad ateina net kelis kartus per spalio mėnesį.

– Tai gali būti netgi dvi?

– Taip, gali būti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt