Tavo LRT

2021.06.11 13:41

Kartu su LRT minime Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienas

LRT.lt2021.06.11 13:41

Birželio 14 ir 15 dienomis minėsime dvi svarbias Lietuvos žmonėms datas – Gedulo ir vilties bei Okupacijos genocido dienas. Renginius, kuriais prisimenamos tragiškos netektys ir pagerbiamos nukentėjusiųjų nuo sovietų represijų atminimas, transliuos LRT.

Prieš 80 metų, 1941-aisiais, Sovietų Sąjunga pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą. Didžioji dalis tremtinių ir politinių kalinių į namus nesugrįžo. Prisimenant tragiškas netektis ir pasipriešinimą ir nukentėjusiųjų nuo represijų atminimą vyks atminimo renginiai, kuriuos Lietuvos žiūrovai galės stebėti per LRT.

Birželio 14 d., pirmadienis

11.55 val. Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimas Lukiškių aikštėje. Tiesioginės transliacijos per LRT TELEVIZIJĄ metu vyks Vėliavų pakėlimo ceremonija, aukų atminimas bus pagerbtas tylos minute po kurios žodį tars LR Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Muzikinius kūrinius atliks Aidas Giniotis ir Indrė Dirgėlaitė, Kristina Radžiukynaitė ir Teodoras, Lina Rastokaitė.

17.30 val. Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Tiesioginė transliacija per LRT PLIUS.

LRT TELEVIZIJA rodys tris režisieriaus Andriaus Bartkaus dokumentinio filmo „Bėgliai“ dalis: 13.05 val. „Bėgliai. Tuneliu į laisvę. A. Žemaitis“, 19.30 val. „Bėgliai. Nesustabdytas. A Petrusevičius“, 21.20 val. „Bėgliai. Pabėgimas iš Taljanų. S. Smetonaitė“.

21.30 val. per LRT PLIUS režisieriaus Algimanto Puipos filmas „Kita tylos pusė“. Istorija apie du įmetėjusius brolius Einarą (akt. Juozas Budraitis) ir Kasparą (akt. Povilas Stankus). Vienas kito jie nematė visą amžinybę, nors jų namus skiria tik upė. Kasdien jie stebi vienas kitą ir... Laukia vienas kito mirties.

Birželio 15 d., antradienis

19.00 val. per LRT PLIUS atminimo vakaras „Daugiau niekada“ – tiesioginė transliacija iš Lukiškių aikštės Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms bei didžiosioms tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti. Renginį ves kultūros istorikas Aurimas Švedas. Dalyvaus Irena Vaišvilaitė, Norbertas Černiauskas, Markas Zingeris papasakos koks jo šeimai buvo 1941-ųjų birželis, Aistė Eidukonytė, Artūras Svarauskas ir LK plk. ltn. Egidijus Čiūtas, Barbara Stankevič, Danutė Gailienė, Tomas Venclova.

Atminimo vakare muzikinius kūrinius atliks: „Baltos varnos“, Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis, Rafailas Karpis, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, „Žalvarinis“, Bjelle, Rusnė Savickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt