Tavo LRT

2021.05.31 16:09

Kokybiškas vasaros serialas: darbo dienomis LRT TELEVIZIJA rodys abu „Jaunojo popiežiaus“ sezonus

LRT.lt2021.05.31 16:09

Nuo gegužės 31 d. LRT TELEVIZIJA skelbia gero serialo laiką: nuo šiol 22 val. pirmadieniais – ketvirtadieniais žiūrovai galės mėgautis pasaulyje pripažintais serialais, o vėliau sau patogiu metu juos rasti ir LRT.lt mediatekoje. Jau šiandien vasaros serialų sezoną pradeda skandalingasis „Jaunasis popiežius“ (Young Pope, rež. Paolo Sorrentino, 2016).

Serialas „Jaunasis popiežius“ tarptautiniame Venecijos kino festivalyje pelnė apdovanojimus pagrindiniam aktoriui Jude Law ir režisieriui Paolo Sorrentino. Šios TV dramos veiksmas prasideda, kai 47 metų amerikietis kardinolas Lenis Belardo netikėtai tampa jauniausiu Bažnyčios istorijoje popiežiumi, pasivadinusiu Pijumi XIII-uoju.

Besivaržančios kardinolų grupuotės išrinko jį kaip kompromisinę figūrą. Intrigantai tikėjosi, kad galės lengvai manipuliuoti nepatyrusiu popiežiumi. Deja, netrukus paaiškėja, kad Pijus XIII yra ekscentriška asmenybė, kupina gan prieštaringų savybių. Jis pasižymi keistu humoro jausmu, yra griežtas, itin konservatyvus. Tai reiškia, kad lemtingą klaidą padariusių kardinolų bandymai suvaldyti pontifiką kažin ar bus sėkmingi.

Iškart po dešimties pirmojo sezono serijų LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys ir italų istorijos tęsinį „Naujasis popiežius“ (The New Pope, rež. Paolo Sorrentino, 2020), kuriame susitiks du kino grandai: popiežiaus vaidmenį jau pasimatavęs Jude Law bei garsusis John Malkovich, įkūnysiantis popiežių Joną Paulių III.

Režisierius P. Sorrentino ir antroje serialo dalyje lieka ištikimas savo kūrybiniam braižui: netrūks ironijos, užslėptų prasmių ir dviprasmybių. „Naujame popiežiuje“ trumpam pasirodys ir pačius save vaidinantys atlikėjas Marilyn Mansonas bei aktorė Sharon Stone, bandysianti pakartoti provokuojančią kojų sukryžiavimo sceną, matytą „Esminiame instinkte“.

Seriale analizuojamas Bažnyčios vaidmuo moderniame pasaulyje, jos reikšmė socio-politiniams įvykiams, rodoma tai, ko tikimasi iš jos lyderių.

Kiekvieną abiejų sezonų seriją po jos parodymo LRT TELEVIZIJOJE dar 14 dienų bus galima peržiūrėti LRT.lt mediatekoje.

Kad visada pirmieji sužinotumėte kino industrijos naujienas bei gautumėte kokybiškas filmų, serialų rekomendacijas, kviečiame prenumeruoti kas savaitę pasirodantį LRT kino, serialų ir dokumentikos naujienlaiškį. Savo kokybiško turinio gidą jau dabar prenumeruokite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt