Tavo LRT

2020.05.27 11:04

Ekonomika aktyviai – įdomių ekonomikos pamokų ir viktorinų savaitė LRT.lt portale

LRT.lt2020.05.27 11:04

Ar žinote, kaip mobilųjį telefoną iškeisti į Porsche? Susimąstote, ar robotai pakeis žmones? Ar įmanoma gyventi nemokamai? Į visus šiuos klausimus atsakymus sužinosite naujame Lietuvos laisvosios rinkos instituto ir LRT projekte „Ekonomika aktyviai“.

Visą pirmą birželio savaitę portale LRT.lt kasdien bus publikuojama po ekonomikos pamoką, taip pat viktorina su galimybe laimėti prizų. Lietuvos laisvosios rinkos instituto paruoštos ekonomikos pamokos skirtos moksleiviams, tačiau tikrai bus įdomios ir suaugusiesiems.

„Ekonomika yra be galo įdomi, tad pažadame, kad kasdien pasirodančios temos bus įtraukiančios, bet tuo pačiu ir ypač naudingos, juk ekonomikos išmanymas mums reikalingas kasdieniuose sprendimuose. Pasibaigus mokslo metams, nuo birželio pirmosios kviečiame kasdien po pusvalandį skirti ekonomikai. Paskatinkite įsitraukti moksleivius, mokykitės patys – Nacionalinio ekonomikos egzamino rezultatai parodė, kad suaugusiųjų rezultatai nuo moksleivių nelabai skiriasi“, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė, ekonomikos vadovėlio autorė Marija Vyšniauskaitė.

Pamokas LRT.lt portale lengvai rasite su grotažyme #ekonomikaaktyviai. Kiekvieną pamoką sudarys svarbiausių ekonomikos reiškinių paaiškinimas, pavyzdžiai ir viktorina.

„Tarptautinis tyrimas parodė, kad pirmą kartą Lietuvos jaunimo žinios atsiplėšė nuo dugno. Vis daugiau moksleivių moka ne tik atsakyti į lengviausius klausimus, bet ir vertinti ekonominius reiškinius. Šio projekto tikslas – įdomiai paaiškinti svarbiausius ekonominius principus, siekti, kad Lietuvos žmonių ekonominis raštingumas nebeatsiliktų nuo kaimynių Estijos, Lenkijos. Ekonomikos išmanymas – viena kertinių šiandien reikalingų kompetencijų“, – prie iniciatyvos kviečia jungtis Marija Vyšniauskaitė.

Pirmoji pamoka pasirodys birželio 1 d., 10 val. Pamokas galima užsiprenumeruoti į elektroninį paštą čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt