Naujienų srautas

Tavo LRT2019.08.05 05:30

Baltijos kelio 30-mečiui paminėti LRT pristato naują simbolį

LRT.lt 2019.08.05 05:30

Rugpjūčio 23 dieną kartu su latviais ir estais visa Lietuva švęs Baltijos kelio trisdešimtmetį. Ruošdamasi šios istorinės datos minėjimui ir pasitikdama naująjį sezoną, LRT pristato integruotos komunikacijos kampaniją „Tegul žydi laisvė“, kurios pagrindiniu simboliu tapo gėlė – kardelis.

„Kurdami kampanijos koncepciją norėjome paskatinti žmones į jį pasižiūrėti nauju kampu, šviežiomis akimis. Kėlėme sau uždavinį apie Baltijos kelią patraukliai papasakoti ir jaunajai kartai, kuriai šis istorinis įvykis pažįstamas tik iš istorijos vadovėlių“, – sako LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė Rūta Putnikienė.

Pasak jos, išnagrinėjus archyvinę medžiagą paaiškėjo, kad daug lietuvių į Baltijos kelią keliavo su gėlėmis, dažniausiai – kardeliais. Ši gėlė – tai tvirtybės, ryžto simbolis, be to, puikiai atspindi taikaus protesto idėją: už laisvę 1989-ųjų rugpjūtį mes kovojame ne kardais, bet kardeliais.

Kampanijos idėja sukurta bendradarbiaujant su kūrybine agentūra „New“, reklamos priemones įgyvendino LRT. Prie šios kampanijos prisijungti panoro ir dalis LRT partnerių, rugpjūčio mėnesį savo komunikacijos priemones papuošiančių kardelio simboliu.

Atsisiuntę ir atsispausdinę kardelio simbolį, galite pasidaryti ženkliuką. Simbolį atsisiųsti galite čia.

LRT kardeliu pasipuošti kviečia ir gyventojus: kardelio simbolika pasipuošti savo paskyras socialiniuose tinkluose, o šventinę Baltijos kelio savaitę nuo rugpjūčio 19 d. užsukus į Vilniaus Katedros aikštę gauti ir šventinį ženkliuką iš riboto leidimo kolekcijos.

Daugiau nei tik gėlė: Baltijos kelio 30-mečio proga ant LRT pastato sienos iškilo trispalvis kardelis

Baltijos kelio trisdešimtmečiui skirtame video klipe vaizduojamos šiandienos akimirkos, kurios per kardelių žiedus susijungia su jaudinančiais vaizdais iš 1989-ųjų rugpjūčio 23-iosios: Baltijos keliu skriejančiais riedlentininkais, privačiame archyve rastais kadrais iš lėktuvo, kai iš dangaus protesto dalyviams barstomi kardelių glėbiai. LRT klipe filmuotis pakvietė ir įvairaus amžiaus žmones, prieš 30 metų dalyvavusius šiame istoriniame įvykyje.

Baltijos kelio 30-mečio simbolis – kardelis, naujojo LRT sezono šūkis – „Tegul žydi laisvė“

Tai – ne vienintelė LRT iniciatyva, skirta Baltijos kelio trisdešimtmečio minėjimui. Iki rugpjūčio 10 dienos visi Lietuvos gyventojai yra kviečiami atnešti senus veikiančius ar neveikiančius radijo imtuvus į LRT ar bet kurį pašto skyrių.

Iš jų rugpjūčio 23 dieną Vilniaus Katedros aikštėje vyksiančio oficialaus Baltijos kelio 30-mečiui skirto koncerto metu iškils milžiniška grojanti radijo imtuvų instaliacija. Ji simboliškai primins apie Lietuvos radijo – pagrindinės koordinavimo priemonės – vaidmenį Baltijos kelyje.

Visą rugpjūčio mėnesį LRT televizijoje, radijuje ir portale bus galima rasti daug turinio apie Baltijos kelią, o nuo rugpjūčio 19 dienos bus transliuojamas specialus Baltijos kelio dienoraštis, kuriame LRT žurnalistų komanda lankys kaimynus latvius ir estus bei pasakos apie tai, kaip praėjus 30 metų nuo istorinės rankų grandinės gyvena šios šalys.

Taip pat žiūrėkite vaizdo įrašą (nuo 25.28 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Turto dalybos skiriantis: Lietuvoje paplitusi vedybinė sutartis apsaugo ir nuo papildomų ginčų, ir nuo kreditorių
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą