Sveikata

2021.10.04 09:10

Dėl COVID-19 situacijos Lietuvoje vis daugiau ligoninių atideda planines paslaugas: kai kur operacijos nukeliamos jau į sausį

atnaujinta 09.48
LRT RADIJAS, LRT.lt, rinkosaikste.lt2021.10.04 09:10

Prastėjant epideminei situacijai, vis daugiau gydymo įstaigų atideda planines paslaugas ir medikus nukreipia gydyti kovidinius pacientus. COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo vadovas docentas Vaidotas Gurskis sako, kad jei susirgimų nemažės, teks ir toliau plėsti kovidiniams pacientams skirtų lovų skaičių bei riboti kitų paslaugų teikimą.

„Lovų skaičius yra nuolat didinimas, situacija yra gana įtempta. Jau ir dabar tas paslaugų ribojimas yra ne tik chirurgijos srityje. Pavyzdžiui, Kauno ligoninėje yra uždarytas Kardiologijos skyrius, kiti terapiniai skyriai taip pat uždaryti viename iš filialų. Tas poveikis kitoms pacientų grupėms jau prasideda“, – LRT RADIJUI sakė COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo vadovas docentas Vaidotas Gurskis.

Marijampolės ligoninės direktorius Mantas Čėsna sako, kad daugėjant kovidinių pacientų, planinės operacijos planuojamos jau sausiui.

„Priėmimo skyriuje jau matome srautų didėjimą COVID-19 sergančių pacientų, turbūt neišvengsime vienų ar kitų planinių paslaugų stabdymo. Jei kalbėtume apie planines operacijas, mes jau planuojame sausio mėnesiui, jeigu mes toliau didinsimės, tiesiog nukentės kitų pacientų gydymas“, – sakė Marijampolės ligoninės direktorius Mantas Čėsna.

Kėdainiuose planinės paslaugos dar neribojamos, bet sergančiųjų daugėja

Kaip informavo VšĮ Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriaus vedėja gydytoja Kristina Šlepavičienė, šeštadienį ir sekmadienį COVID-19 skyriuje buvo gydoma po 17 ligonių. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje šeštadienį buvo gydomas vienas asmuo, sekmadienį – jau du.

Pirmadienio rytą COVID-19 skyriuje medikų priežiūroje iš viso yra 16 pacientų. Skiepyti – 6. Keturi asmenys gydomi Slaugos skyriuje, bet papildomai deguonies jiems nereikia.

Aktyviame profilyje su deguonimi gydoma 12 pacientų. Du yra Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Šiuo metu daugiausia gydomi kėdainiečiai, tik du pacientai atvežti iš Raseinių rajono.

Planinė pagalba Kėdainių ligoninėje neribojama. Dėl saugumo reikalavimų apribotas lankytojų patekimas į Terapijos skyrių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt