Sportas

2018.06.13 17:31

Merdėjantis BBL turnyras stabdomas, LKL mąsto apie naują lygą

Donatas Urbonas, 15min.lt2018.06.13 17:31

Prieš 6 metus Mantas Kalnietis ant dviračio vėžino buvusį „Žalgirio“ savininką Vladimirą Romanovą švęsdamas Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionų titulą Šiauliuose. 2012-aisiais „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ pasitraukė iš BBL, o be stiprių komandų likusi lyga dabar traukiasi ir į krepšinio užribį. LKL prezidentas Remigijus Milašius patvirtino, kad BBL pirmenybės, kuriose praėjusį sezoną kovėsi trys Lietuvos klubai, bus suspenduotos.

2004-aisiais įkurta lyga, R. Milašiaus žodžiais, prarado savo vertę, tad bus svarstoma dėl turnyro ateities.

Šalia jo LKL valdybos posėdžio spaudos konferencijoje sėdėjęs LKL generalinis direktorius ir tuo pačiu BBL vadovas Romualdas Brazauskas tik pritariamai linktelėjo galva.

Vietoj to, LKL svarsto sukurti naują lygą, kuri įtrauktų kelias paskutines LKL komandas ir Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubus.

Planuojama surinkti maždaug 8 ekipas, kurios kautųsi dėl nugalėtojų titulo ir prizinio fondo.

„Kam mums mokyti krepšinio latvius ir estus, kai turime savo produktą ir jį galime populiarinti savo šalyje?“ – skeptiškai BBL klausimu pasisakė R. Milašius.

BBL čempionu 2017-2018 m. sezoną tapo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubas, pusfinalyje įveikęs „Šiaulius“. Turnyre varžėsi ir Prienų-Birštono „Vytautas“, bet atvykus Ballams pasitraukė iš čempionato.

„Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ BBL pirmenybėse pastarąjį kartą rungtyniavo 2012 metais.

Per 14 sezonų tik sykį – 2012–2013 m. – BBL čempione tapo ne Lietuvos komanda.