Sportas

2015.09.08 13:45

Jachta „Ambersail“ Barbadoso regatoje pagerino greičio rekordą ir iškovojo prizinę vietą

Justinas Vanagas, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Lietuvių įgula su jachta „Ambersail“, dalyvaudama tradicinėje Karibų jūros regatoje „The Mount Gay Round Barbados 2015“, trečiadienį atsidūrė dėmesio centre. Lietuviai ne tik pagerino greičio rekordą savo klasėje, bet ir iškovojo antrą vietą.

Lietuvių įgula su jachta „Ambersail“, dalyvaudama tradicinėje Karibų jūros regatoje „The Mount Gay Round Barbados 2015“, trečiadienį atsidūrė dėmesio centre. Lietuviai ne tik pagerino greičio rekordą savo klasėje, bet ir iškovojo antrą vietą.

Jachta „Ambersail“ daugiau nei 60 jūrmylių (viena jūrmylė lygi 1852 m., viso daugiau nei 111 km) atstumą įveikė per 6 val. 9 min. ir 9 sekundes ir nuo pirmos vietos atsiliko vos 2 min. 3 sek. Iki šiol rekordinis laikas 60 pėdų ilgio ir mažesnių jachtų klasėje varžybose aplink Barbadoso salą buvo 6 val. 16 min. 27 sek.

Pirmą vietą mažesnių nei 60 pėdų laivų klasėje užėmė po Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava plaukianti Babadoso komanda su TP52 jachta „Conviction“ (laikas - 6 val. 07:06 min.), antrą – Lietuvos įgula su „Volvo 60 Farr“ jachta „Ambersail“ (laikas – 6 val. 09:09 min.). Trečia liko Naujosios Zelandijos įgula su „Bruce Farr“ jachta „Cuba Libre“ (laikas – 6 val. 31:45 min.).

Toks geras rezultatas labai nustebino ne tik varžybų organizatorius, bet ir kitus regatos dalyvius. Po regatos Barbadoso sostinės Bridgetowno krantinėje inkaruotos jachtos įgulą priplaukė pasveikinti ne tik vienas kitas regatos dalyvis, bet ir žiūrovai. Organizatoriams nuostabą kėlė tai, jog vietos vandenų nepažįstančių lietuvių įgula netruko išsiveržti į priekį ir visą laiką buvo pirma.

Regatoje dalyvaujančios jachtos – skirtingo dydžio ir plaukia skirtingais greičiais. Todėl joms regatos organizatoriai buvo nustatę skirtingus starto laikus. Pavyzdžiui, mažiausia ir lėčiausia jachtų klasė startavo 7 val. ryto. Kitos įgulos starto liniją kirto vis vėliau ir vėliau, o viena paskutiniųjų ją praplaukė, bene, sportiškiausia regatos jachta – „Ambersail“.

„The Mount Gay Round Barbados 2015“ regata yra tradicinis, Karibų atostogų sezono įkarštyje, organizuojamas renginys. Regata šiemet vyksta nuo sausio 16 iki 24 dienos. Regatą organizuoja vietos Turizmo ministerija.

Į regatą iš viso pasaulio suplaukia įvairių tipų burlaiviai. Jie varžosi savo klasėse, kurių iš viso yra penkios. Lietuvių įgula „Ambersail“ plaukia greičiausioje – sportinių laivų – klasėje, o jos pagrindiniai konkurentai – Barbadoso komanda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt