Kauno „Žalgiriui“ (14-16) nepavyko pasiekti antros šio sezono pergalės prieš „Barcelona“ (17-13), o tai dar labiau sumenkino galimybes Lietuvos komandai prasibrauti į Eurolygos įkrintamąsias.
Antroje rungtynių pusėje vis labiau strigę žalgiriečiai Katalonijos klubui nusileido 70:82 (20:16, 11:20, 20:23, 19:23), o laidoje „Eurolyga per LRT“ Vilniaus „Wolves“ trenerio asistentas Nedas Pacevičius teigė, kad lemiamais momentais nebuvo matyti svarbių atsakymų.
„Manau, kad nebuvo išspręsti klausimai, kaip palengvinti Sylvaino Francisco žaidimą, – svarstė treneris. – Pagrindinis dalykas buvo Francisco gynyba. Pradžioje Tomašas Satoransky, vėliau Justinas Andersonas pagrindinį darbą nudirbo, atkirsdami pagrindinę „Žalgirio“ bambagyslę kūrybos, kuri neleido jiems kažko susikurti.“
Specialistas pridūrė, kad kai kuriais momentais pritrūko „Žalgirio“ žaidėjų aštrumo, o ypač, kai aikštelėje nebūdavo pagrindinio lyderio S. Francisco.
Nors žalgiriečiams pavyko pristabdyti Jabari Parkerį ir Keviną Punterį, pagrindinius puolimo varikliukus, blykstelėjo ir Kauno komandą skandino Dario Brizuela.
„Žinant jį, jis to pasitikėjimo turi labai daug. Žiūrint į kitas rungtynes, jei pradžioje ir neina labai gerai, jis vis tiek randa tų jėgų, pasitikėjimo mesti toliau“, – žaidėją vertino N. Pacevičius.
„Žalgirį“ pirmoje rungtynių pusėje atgaivino du taiklūs Deivido Sirvydžio tritaškiai, tačiau „Wolves“ treneris teigė, kad šis lietuvis aikštėje galėjo praleisti ir daugiau laiko.
„Aš manau, kad pirmi jo tritaškiai pirmoje pusėje kažkiek keitė tą puolimo konceptą, einant nuo užtvarų su kamuoliu. Sirvydis būtent tas žmogus, kuris gali dėmesį atitraukti nuo pagrindinių gynėjų. Kažkiek to trūko.
Apskritai, matėme ryškiai susitraukusią „Žalgirio“ rotaciją antroje pusėje, kas galbūt būtų leidę daugiau to šviežumo turėti“, – sakė N. Pacevičius.
Nors pralaimėjimas yra skaudus ir stipriai sumažina įkrintamųjų šansus, tačiau viltis, kaip sakė Andrea Trinchieri, dar gyva ir komanda dar kvėpuoja. Paklaustas, kas bus svarbiausia prieš dvigubą Eurolygos savaitę Prancūzijoje, N. Pacevičius teigė, kad reikia nepamesti pasitikėjimo.
„Dabar kalbame apie „Žalgirį“, bet čia galima kalbėti apie absoliučiai visas komandas, nes tie maži dalykai nulemia rungtynių baigtį. Norint kabintis į tas dvejas rungtynes kitą savaitę ir apskritai į likusias rungtynes, manau, tie namų darbai, atsakomybių prisiėmimas kiekvienam iš žaidėjų, bus svarbiausi dalykai.
Priežastys pramestų metimų anksčiau ar vėliau vis tiek ateis. Svarbiausia, kad komanda nenustotų tikėti tuo, ką daro“, – sakė jis.
Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia dvigubas Prancūzijos komandų iššūkis. Antradienį Kauno komanda susitiks su „Monaco Basket“, o ketvirtadienį – su Vilerbano ASVEL.


