Sportas

2019.01.21 13:37

B. Vanagas apie rekordinį pasiekimą Dakare: tai ne lubos

11-ą vietą šių metų Dakare užėmęs ir vos per plauką nuo patekimo į dešimtuką likęs Benediktas Vanagas jau žvalgosi į kitus metus. Laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs lenktynininkas teigė, kad įmanoma pasiekti dar geresnį rezultatą, tačiau tam visų pirma reikia daugiau resursų.

„Turint galvoje, kiek Lietuvoje gyventojų yra, kiek turime ekipažų, kokius rezultatus demonstruojame, tai tikrai Lietuva tikrai ne prasčiausiose pozicijoje. Smagu, kad tobulėjame. Manau, kad tai ne lubos“, – teigė B. Vanagas.

Anot jo, ir šiemet buvo galima mažų mažiausiai įsiterpti į dešimt greičiausių lenktynininkų automobilių klasėje.

„Manau, kad drausmė lėmė mūsų rezultatą. Galėjome būti dar greitesni, bet turėjome techninių nesklandumų, kurie net ne nuo mūsų priklausė. Bet čia yra Dakaro dalis. (…) Dakare niekam nebūna lengva, Dakarą laimi tas, kas padaro mažiausiai klaidų“, – tvirtino lenktynininkas. 

Paprašytas įvardinti, ko reikia, kad kitąmet pavyktų pasirodyti dar geriau, B. Vanagas visų pirma išskyrė finansų klausimą.

„Reikės daugiau resursų. (…) TOP-10 yra visai kitokios žaidimo taisyklės“, – teigė pašnekovas bei atskleidė, kad kitąmet vėl tikisi startuoti su šturmanu Sebastianu Rozwadowskiu – tai jau būtų penktasis jų Dakaras.

Tuo metu taip pat rekordinę 24-ą vietą motociklų klasėje užėmęs Arūnas Gelažninkas pasakojo, kad didžiausiu iššūkiu debiutiniame Dakare tapo fizinis nuovargis. 

„Trasos ilgos, užtrunka visą dieną nuo 4–5 ryto iki pat vakaro. (…) Sudėtingiausia buvo fiziniai iššūkiai – ankstyvas rytas. Dar nesi prabudęs, o jau turi būti susikaupęs važiavimui. (…) Buvo didelis iššūkis kūnui. Galima sakyti, stovi ant kojų visą dieną. Vakare jau viską maudžia“, – atviravo lenktynininkas. 

Nors teko iškęsti labai daug, tačiau rezultatas A. Gelažninko nenustebino.

„Žinojau, kad esu greitas, bet gal nežinojau, kaip man seksis paskirstyti jėgas visam maratonui. (…) Finišu nebuvau labai nustebęs, bet esu labai patenkintas rezultatu“, – tvirtino motociklininkas.

Sulaukė jis klausimo ir apie Dakare susižalojusį savo kolegą Balį Bardauską, kuris pirmadienį buvo išleistas iš ligoninės Limoje.

„Tokia jau mūsų dalia – žinome, kad tai mūsų laukia ir susitaikome“, – tvirtino pašnekovas.

Po daugiau nei mėnesio A. Gelažninkas išvyksta į „Tuareg“ ralį Alžyre.

Daugiau – įraše.