Naujienų srautas

Sportas2019.01.17 21:25

Paskelbti geriausi neįgalieji sportininkai: triumfavo Europos čempionatą drebinę lengvaatlečiai

LRT.lt 2019.01.17 21:25

Ketvirtadienio vakarą paaiškėjo geriausi 2018 m. Lietuvos neįgalieji sportininkai. Prizai, piniginės premijos bei kitos dovanos atiteko geriausių atletų penketukui, taip pat neįgaliųjų sporto atstovams naujose „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijose.

Sveikinimo žodį tik prasidėjus apdovanojimo ceremonijai tarė Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus.

„Džiaugiuosi galėdamas būti šį vakarą tarp jūsų, – kalbą pradėjo V. Adamkus. – Yra senas posakis „Nei vienas žmogus nepadarė daugiu negu galėjo“. Kai žiūriu į jūsų bendruomenę, suprantu, kad ne vienas iš jūsų padarėte tai, kas atrodo, yra virš žmogaus galimybių ribų. Žinau, kad sportinės pergalės neatsiranda iš niekur. Kantrus darbas kartais pareikalauja paskutinių prakaito lašų ir sukastų dantų. Tačiau tai ir yra sportinis charakteris. Dėkoju kiekvienam, kuris negaili savo laiko ir jėgų, rodo pavyzdį jaunimui. Tegul jie netaps čempionais, tačiau matydami kas yra valia, ryžtas ir charakteris, jaunimas tai galės panaudoti bet kurioje gyvenimo situacijoje. Tokie žmonės yra tautos varomoji galia. Dėkoju už tai, ką darote, ir linkiu, kad ir toliau būtumėte galingais Lietuvos ambasadoriais“.

Į geriausiųjų atletų penketuką pateko Kęstutis Skučas (treneris Vytautas Skučas), 2018 m. Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojęs aukso medalį 400 metrų lenktynėse ir sidabrą 1500 metrų lenktynėse. Sportininkas buvo sėkmingiausias šalies atletas čempionate.

Vieta penketuke džiaugėsi ir tame pačiame Europos čempionate auksą ieties metime bei bronzą rutulio stūmimo sektoriuje iškovojęs Andrius Skuja (treneris Deimantas Jusys), Europos čempionato sidabro medalį 100 metrų bėgimo rungtyje iškovojęs Danas Sodaitis (treneris Martas Skrabulis), iš Europos čempionato su sidabro medaliu ieties metimo rungtyje grįžęs Ramūnas Verbavičius (treneris Albinas Miliauskas) ir rutulio stūmimo sektoriuje bronzos medalį iškovojęs Donatas Dundzys (treneris Jonas Baltrušaitis).

„Metų proveržio“ prizas atiteko debiutiniame 2018 m. Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate bronzos medalį rutulio stūmime iškovojusiam Egidijui Valčiukui (treneris Deimantas Jusys).

„Metų trenerio“ prizą atsiėmė Europos čempionate spindėjusių A. Skujos, E. Valčiuko bei Jono Spudžio, kuris užėmė ketvirtą vietą, treneris Deimantas Jusys.

Kiekvienam laureatui atiteko po 1000 eurų čekį bei rėmėjų prizai.

Renginio metu taip pat buvo apdovanoti 10 neįgaliųjų sporto klubų, 2018 m. pasiekę geriausius rezultatus: Šiaulių „Entuziastas“ ir „Perkūnas, Kauno „RSK“, „Santaka“ ir „Sveikata“ Vilniaus „Feniksas“, „Šarūnas“ bei „Šaltinis“, Alytaus „Alytupis“, Marijampolės „Siekis“.

Klubams apdovanojimus įteikė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

„Klubai yra visko pagrindas, - kalbėjo M. Bilius. - Klubuose prasideda kelias į didįjį sportą, čia karjerą pradėjau ir aš. Klubai – mūsų sporto piramidės pamatas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi