2019.01.10 11:06

Paskutinę minutę pakrikęs „Rytas“ patyrė pirmą nesėkmę Europos taurės TOP-16 etape

LRT.lt 2019.01.10 11:06

Trečiadienį Vilniaus „Ryto“ (1-1) krepšininkai sužaidė antrąsias rungtynes Europos taurės TOP-16 etape. Svečiuose itin permainingą dvikovą su „As Monaco“ (1-1) ekipa turėję „Ryto“ krepšininkai pakriko pačioje rungtynių pabaigoje ir turėjo aikštę palikti nuleistomis galvomis – pralaimėta rezultatu 70:75 (21:15; 11:15; 19:17; 19:28).

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai nuo pat pirmųjų minučių pradėjo aktyviai spausti varžovus, o lyderio vaidmens ėmėsi pirmuosius „Ryto“ taškus pelnęs Dennisas J. Seeley, kuris šiame turnyre vidutiniškai renka po 11,4 tšk.

Dar du taškus pačioje rungtynių pradžioje pridėjo Rokas Stipčevičius (vid. po 9,6 tšk.), tačiau aikštės šeimininkai kiek sėkmingiau sužaidė šią atkarpą ir išsiveržė į priekį 8:4. Bet šio lietuvio ir jo komandos draugo Deivido Sirvydžio pastangomis įpusėjus kėliniui priešininkus pavyko pavyti ir vėl persverti rezultatą – 14:13.

Galima sakyti, kad lūžis pirmame kėlinyje įvyko čia pat, kai įspūdingai savo pirmuosius taškus rungtynėse trečiu mėginimu pelnė Dominique`as Suttonas – jis greitoje atakoje pabėgo nuo varžovų į įspūdingai įgrūdo kamuolį į krepšį. Tiesa, pustuštėje 3,7 tūkst. vietų salėje šis įspūdingas epizodas nesulaukė daugybės ovacijų. Rungtynes stebėjo tik 1525 žmonės.

Geriau sužaidę kėlinio pabaigą „Ryto“ krepšininkai pirmą rungtynių ketvirtį laimėjo rezultatu 21:15. Prie šio rezultato prisidėjo ir tai, kad vilniečiai metė net penkias baudas, kurias pataikė. Taip pat du kartus iš penkių taikliai atakavo iš toli.

Antrą kėlinį aikštės šeimininkai pradėjo spurtu 6:2 ir beveik panaikino „Ryto“ krepšininkų per pirmas dešimt minučių susikurtą pranašumą. Pajutę priešo alsavimą į nugarą vilniečiai sužaidus daugiau nei 6 minutes vėl kiek pabėgo į priekį 30:23.

Klampią gynybą pademonstravusi „Monaco“ net neketino sudėti ginklų ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami tik dviejų taškų deficitą – 32:30. Taip pasivyti vilniečius padėjo ir jie patys – „Rytas“ antrajame kėlinyje prametė visus keturis tritaškius.

Be to, komandos įmetė po devynis dvitaškius, tačiau „Monaco“ komandai pasiekti tokį rezultatą reikėjo keturių metimų mažiau – 18 prieš 22.

Sašos Filipovskio vyrai „Ryto“ komandai leido atsikovoti net 20 kamuolių, kai patys jų atkovojo 13. Be to, su medikų pagalba aikštę jau beveik ištiksėjus antro kėlinio laikui paliko rezultatyviausias aikštės šeimininkų žaidėjas Derekas Needhamas (5 tšk.). Tad slovėnas, kaip ir D. Adomaitis, per pertrauką turėjo išspręsti ne vieną galvosūkį.

Panašu, kad juos spręsti kur kas geriau sekėsi lietuviui. Garsiai skambant šūkiui „Lietuva“ vilniečiai pabėgo į priekį 36:30, bet persvarą per pusę nubraukė dvitaškį su bauda pataikęs Jarrodas Jonesas.

Taip pat griebtis savo sirgalius už galvų vertė ir taškus su pražanga varžovams leidę pelnyti D. J Seeley ir Artsiomas Parakhouskis. Tuo pasinaudojęs „Monaco“ ne tik išlygino, bet ir likus žaisti vos tris minutes persvėrė rezultatą 45:43.

Tačiau bendromis pastangomis visgi pavyko susigrąžinti persvarą – švieslentė prieš ketvirtą kėlinį rodė rezultatą 51:47 vilniečių naudai.

BNS nuotr.

Paskutiniame kėlinyje žiūrovai pamatė ir dar vieną įspūdingą dėjimą – sužaidus dvi minutes Ericas Buckneris galingai įdėjo kamuolį į krepšį. Jau kitoje aikštės pusėje D. J Seeley laisvas prametė iš toli, o tokios progos nepraleido J. Jonesas – 55:54 ir tik vieno taško „Ryto“ persvara.

Galingu dėjimu krepšinio sirgalius pradžiugino ir Martynas Echodas. Tačiau aikštės šeimininkai nė nemanė pasiduoti ir įpusėjus kėliniui švieslentė rodė lygybę – 60:60.

Padėtį sukomplikavo „Ryto“ atakos metu kamuolį „pavogęs“ Geraldas Robinsonas, o su keturiomis asmeninėmis pražangomis žaidęs D. Needhamas pridėjo dar du taškus ir vėl netaikliai atakavusio „Ryto“ padėtis likus žaisti vos 18 sekundžių tapo gana prasta – 69:71. E. Kikanovičius pridėjo dar du baudų metimus ir praraja – itin grėsminga.

Gelbėtojo vaidmens ėmęsis D. Suttonas prametė tritaškį, o kitoje aikštės pusėje baudos buvo taiklios.

D. J Seeley įmetė dar vieną baudą, kuri nieko nebereiškė. „Rytas“ patyrė pirmą nesėkmę Europos taurės TOP-16 etape – 70:75.

Žaidimo kokybe rungtynės nebuvo itin geros – „Monaco“ iš vidutinio nuotolio atakavo 53,5 proc. taiklumu, „Rytas“ – 44,4 proc., tačiau kiek geriau metė iš toli (23,5 proc. prieš 21,7 proc.). Dažniau vilniečiai stovėjo prie baudų metimų linijos (21 kartą, kai „Monaco“ – 15), tačiau metė ne taip taikliai (85,7 proc. prieš 93,3). Be to, vilniečiai turėjo daugiau antrų šansų – atkovojo 39 kamuolius, kai „Monaco“ sąskaitoje – 27 atkovoti kamuoliai.

Rytas“: M. Echodas (13 tšk.), D. Suttonas (12 tšk.), R. Stipčevičius (11 tšk.), A. Parakhouskis (8 tšk.).

„Monaco“: J. Jonesas (15 tšk.), E. Kikanovičius (15 tšk.), G. Robinsonas (14 tšk.).