Sportas

2018.12.17 22:14

Plaukikas D. Rapšys į Lietuvą parskrido be lagamino, bet su medaliais

Po paros kelionės be lagamino, bet su dviem medaliais – taip į Lietuvą grįžo pirmą kartą pasaulio čempionato medalius laimėjęs Danas Rapšys.

Kantriai beveik 2 valandas Dano Rapšio Vilniaus oro uoste laukė artimieji – ne tik mama Gitana, kiti šeimos nariai, bet ir pirmoji trenerė Žydrūnė Budrienė.

Vėlavęs lėktuvas kiek sujaukė Lietuvos plaukikų sugrįžimą, tačiau jų veiduose greitai pasirodė šypsenos. D. Rapšys juokavo, kad gerai, jog bent medalius turi, kai visi kiti daiktai pasimetė.  

„Neįdėjo, nes netilpo į lėktuvą. Tai čia pats geriausias sutikimas, nes visi daiktai palikti, miegosiu su medaliais“, – kalbėjo D. Rapšys.

Jis pirmą kartą laimėjo medalį 400 metrų laisvuoju stiliumi distancijoje, o pasiektas rezultatas – trečias per visą plaukimo istoriją pasaulyje.

„Mes prieš mėnesį kažkaip nusprendėme, kad galime pabandyti, nes trenerė pamatė, kad galiu, treniravomės,  o paskui jau gavosi, kaip gavosi.  Kažkaip anksčiau būdavo 200 metrų laisvu stiliumi, bet dabar gal 400 metrų bus net ta pirmoji rungtis, nes tikrai pamatėme, ką galime padaryti. Nustebinau save, trenerę ir visus“, – sakė plaukikas.

D. Rapšys neliūdi, kad sau labiau įprastoje – 200 metrų laisvuoju stiliumi – distancijoje planetos pirmenybėse trumpajame 25 metrų baseine buvo antras. Tiesiog varžybų tvarkaraštis jam nebuvo palankus ir pritrūko poilsio. Aklimatizacija tolimojoje Kinijoje irgi buvo nelengva. 

„Šitas čempionatas buvo labai sunkus aklimatizuotis, stovyklavome ir Japonijoje, labai prastai čia miegojau, bet  tas nesutrukdė nei laimėti. Padarysim išvadas ir bus gerai“, – teigė plaukikas.

Trečiadienį Anykščiuose prasidės Lietuvos plaukimo federacijos taurės varžybos, bet D. Rapšys dar nežino, ar jose dalyvaus. Plaukikas po neįtikėtinai sėkmingo pasaulio čempionato sako norįs kiek pailsėti.

Į Lietuvą kartu su plaukikais negrįžo į Jungtines Amerikos Valstijas išskridusi Rūta Meilutytė ir į Austriją – Giedrius Titenis.