Sportas

2018.11.18 04:11

Į rinktinę beveik su driokstelėjimu grįžęs G. Sirgėdas: pritrūko puolėjo įgūdžių

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.11.18 04:11

Traumų vargintas Gratas Sirgėdas daugiau nei trejus metus nevarstė rinktinės durų, o šįkart gavęs kvietimą sugrįžti buvo labai netoli to, kad už tai atsidėkotų su kaupu. 

23-ejų panevėžietis vos pradėjus tiksėti rungtynių su Rumunija laikrodžiui iš krašto gavo puikų Fiodoro Černycho perdavimą, tačiau to neišnaudojo. Smūgis galva buvo netikslus ir kamuolys skriejo prie vartų. 

„Pritrūko puolėjo įgūdžių“, – apie tą epizodą pasakojo „Kauno Žalgirio“ saugas.

Neišnaudojus auksinės progos jo komanda vėliau praleido tris įvarčius ir jau penktą kartą Tautų lygos turnyre turėjo iškelti baltą vėliavą.

„Gaila, kad toks rezultatas. Pirmą kėlinį žaidėme neblogai, antrame gal kiek pasėdom ir jautėsi individualaus meistriškumo skirtumas. Jiems prireikė ir sėkmės tuos įvarčius pasiekti“, – teigė G. Sirgėdas.

Tačiau prieš pat septintą minutę į mūsiškių vartus kamuolį pasiunčiant George`ui Puscasui jam perdavimą atlikęs Alexandru Chipciu Lietuvių gynybą maudė kaip tik norėjo. Antrojo kėlinio pradžioje rezultatą padvigubinęs Claudiu Keseru taip pat kamuolį į vartus siuntė po gynėjų klaidos ir vienintelis Nicolae Stanciu taiklus smūgis priminė, kad galėtų būti nulemtas sėkmės – kamuolys baudos smūgio metu puikiai įsisuko nuo beveik šoninės linijos į artimąjį Ernesto Šetkaus ginamų vartų kampą.

G. Sirgėdui pasirodymas aikštėje startiniame vienuoliktuke buvo savotiška staigmena, tačiau svarbiausia, kad pavyko vėl apsivilkti nacionalinės komandos marškinėlius. O juos Ploješčyje vilkėjo visas 90 minučių.

„Futbole visada tikiesi, kad žaisi startiniame vienuoliktuke. Galbūt buvo staigmena, nors tikėjausi. (...) Geras iššūkis sugrįžti į rinktinę, kuo labai džiaugiuosi. (...) Visada norisi tokių rungtynių, galbūt tobulėji greičiau, bet po mano traumų užteko ir ten, kur žaidžiu, įsivažiuoti“, – teigė žaidėjas.

Ne mažiau džiaugsmingai, nepaisant rezultato, šeštadienį jautėsi ir Domantas Šimkus. Tai buvo pirmosios 22-ejų Vilniaus „Žalgirio“ saugo rungtynės vilkint nacionalinės rinktinės marškinėlius.

„Smagu, kad gavau progą debiutuoti rinktinėje, gaila dėl rezultato, bet tikėkimės, kad ateityje bus geriau. Prieš išeinant į aikštę jautėsi jaudulys, bet priėmus pirmą kamuolį viskas nuslūgo ir stengiausi žaisti kaip įmanoma geriau“, – teigė 65 minutes sužaidęs D. Šimkus.

Jo visiškai netrikdė ir tai, kad buvo žaidžiama už uždarų durų – komandų pasirodymą stebėjo tik komandų delegacijos ir menkas, tačiau gana triukšmingas Lietuvos rinktinės sirgalių būrys. Tačiau prie tokios situacijos, saugas, panašu yra pripratęs.

„Lietuvoje taip pat nebūna daug žmonių stadionuose, tai nebuvo labai keista. Bet būtų smagiau, jei būtų daugiau žmonių. (...) Girdėjosi lietuvių sirgaliai, noriu jiems padėkoti“, – ilgus atstumus įveikusiems ištikimiausiems rinktinės sirgaliams dėkojo saugas.

Padėkoti jis galės ir Belgrade. Ten vyksiančias rungtynes stebėkite antradienį nuo 21.45 val. per LRT.